Jaga sõpradega


Kairo Kiitsaku ilmateade fotograafidele ajavahemikuks 19.-20. oktoober

- REKLAAM -

Laupäeval (19.10) liigub aktiivne madalrõhuala üle Skandinaavia ja Botnia lahe Soome suunas. Meie jääme selle kaguserva. Öösel ja hommikul võib üksikutes kohtades hoovihma sadada. Päev tuleb suurema sajuta, kuid pilvine. Üksikuid selgimisi võib siiski ette tulla. Õhusooja on päeval 12-15 kraadi, öösel 9-12 kraadi. Puhub valdavalt edelatuul, sisemaal iiliti 5-10 m/s, merel on võimalik kuni 15 m/s.

Soe ilm ja pilvine taevas sobib suurepäraselt, et püüda nii lummavaid sügiseseid maastikuvõtteid kui teha viimaseid õuetingimustes portreefotosid. Nagu öeldakse, „ega tali taeva jää“, seega tasub arvestada, et järgmised enam-vähem mugavad tingimused võivad tulla nädalate pärast või halvemal juhul hoopis kevadel.

Laupäeva ööl vastu pühapäeva (20.10) katab Eestit kõrgrõhuhari. Puhub mõõdukas edelatuul, kuid ilm on kuiv ja enamasti pilvine. Öö tuleb natuke jahedam. Termomeetri näidud jäävad +5…+10 kraadi piiresse.

Pilvisus võtab paraku võimaluse öötaevast pikemalt uurida, selleks on vaja veidi klaarimat ilma.

Pühapäeval jõuab meile Läänemerelt uus madalrõhuala koos tihedamate pilvedega. Alates saartelt hakkab vihma sadama. Mõõdukas vihmasadu levib edasi mandrile. Ainult Kagu-Eesti võib suuremast sajust pääseda. Sooja on päeval 8-13 kraadi. Tuul puhub sisemaal ning saartel alguses kagust ja idast, hilisõhtuks pöördub lõunasse ja edelasse. Puhangud jäävad sisemaal 4-9 m/s vahele, merel on iiliti 10-13 m/s.

Ehkki ilm püsib soe, kisub õues märjaks ja edasiseks sügisperioodiks soovitan studeerida artikleid tubastest pildistamisvõimalustest, mille leiate siit: https://fotojutud.ee/topics/nipid/.

Kairo Kiitsak on Fotojuttude teemaveebi lugejatele koostanud nelja kuu jooksul kokku 17 ilmateadet. Tema asjalikud soovitused on aidanud sadadel fotograafidel sättida oma nädalavahetust ja seetõttu on ilmateadete rubriik muutunud ülimalt populaarseks. Kairol on aga järgnevatel kuudel tähtsam töö teha – nimelt plaanib ta kevadel ülikooli lõpetada ning seetõttu reguleerib ta tõsiselt oma ajalist koormust, jättes hobiprojektid pausile ning keskendudes täiel rinnal akadeemilise hariduse omandamisele. Täname Kairot hindamatu panuse eest ning loodame siiralt, et Kairo Kiitsak ei lähe mitte pensionile, vaid kõigest pikale puhkusele.

Aitäh Kairo!

Fotojuttude toimetus

 

Jaga sõpradega


- REKLAAM -