„Fotojutud“- milleks ja kellele?

Eestikeelset fotoajakirjandust on proovitud aastakümneid viljeleda, kuid ikka ja jälle on erinevad katsetused varem või hiljem igavikku hääbunud. Erinevaid sotsiaalmeediaprojekte vedades ning fotoringkondades kolades oleme aga avastanud, et nõudlus selle järele on endiselt olemas. Enamgi veel, tehnika arengu kiirenedes, kui pea iga telefon on ka fotokaamera, see nõudlus isegi suureneb.

On tõsi, et paljud fotoalased küsimused saavad internetist (võõrkeelsed) vastused. Kohalik fotoajakirjandus on aga midagi muud, kui lihtsad vastused lihtsatele küsimustele. Püüame esitatud materjalides ergutada fotosõpru oma seniseid piire ületama. Olgu selleks siis tipptegijate värsked töövõidud, erineva raskusastmega nõuanded-artiklid või intervjuud kohalike säravamate tähtedega. Samuti esitleme lihtsas keeles põnevamaid tooteid, mis fotohuviliste tähelepanu võiksid pälvida. Toome teieni palju muudki põnevat ning huvipakkuvat.

Erinevalt varasematest katsetustest ei tee fotojutud.ee neljaliikmeline toimetus seda teemaveebi raha pärast. Me usume siiralt, et Eesti fotomaastikul on paljud jutud rääkimata. Kui mõnda neist kunagi ka on räägitud, siis on need põhjatusse sotsiaalmeediasse ammuilma ära uppunud. Ehk õnnestub meil need jutud nüüd talletada eestikeelsesse keskkonda, mis on kõigile muidugi täiesti tasuta.

Oleme määratlenud teemaveebi sihtrühmaks areneva fotograafi. Lihtsamalt öeldes pole vahet, kas lugeja on algaja või elukutseline, kas ta teeb pilti telefoniga või kalli keskformaatkaameraga. Küll on vahe selles, kas fotosõber tahab edasi liikuda, areneda, kasvada. Kes otsib vihjeid, inspiratsiooni või ideid, on loodetavasti õiges kohas. Selleks loodame kaasata rohkem ka kaasautorite jutukesi ning sellesisulised ettepanekud saatke palun aadressile [email protected], ka iga idee veebilehekülje arendamiseks on väga teretulnud!

Meie meeskond

Jan Lepamaa

“Piltides on hetked, mis on kordumatud!”

[email protected]

Peep Sooman

“Fotograafia teeb mind õnnelikuks!”

[email protected]

Priit Tammjärv

“Jahin õhinal emotsioone, nautides hetke!”

[email protected]