Jaga sõpradega


Kairo Kiitsaku ilmateade fotograafidele ajavahemikuks 31.08-01.09.

Möödunud nädalal käisin Kesk-Euroopas Poola-Slovakkia-Ungari reisil, kuid nüüd olen tagasi Eestis.

- REKLAAM -

Slovakkias ja Ungaris oli ilm väga kuum ja mitmel päeval esines äikest. Õhutemperatuur oli seal kohati 30-35 kraadi. Samal ajal tugevnes Eestis kõrgrõhkkonna mõju ja lõunast lisandus soojust.

Naljatamisi saab nüüd öelda, et tõin sooja lõuna poolt endaga kaasa.

Aga nüüd lähemalt nädalavahetuse ilmast.

Soojad ööd ja päevad loovad head tingimused fotograafiaga tegelemiseks.

Laupäeval (31.08) paikneb Baltimaade kohal kõrgrõhuala kese. Tuul on mõõdukas ja läänekaarest. Taevas on valdavalt kõrgema kihi pilvisus, kuid päike kumab nendest läbi ja sademeid ei tohiks esineda. Sooja on päeval 20-25°C, meretuulega rannikualadel kohati 19-20°C.

Fotografeerimise kontekstis on tegemist väga mõnusa ilmaga, kuna mahe päikesekuma loob märksa mõnusama olustiku nii inimeste kui looduse pildistamiseks. Iseäranis kena on selline kuma veidi enne loojangut, kui natuke „udune“ päike tekitab ägeda kontravalguse.

Laupäeva ööl vastu pühapäeva on sooja 9-17°C (soojem on saartel ja rannikualadel).

Pühapäeval (1.09) hakkab kõrgrõhuala kese meist kaugemale kagusse taanduma ja samal ajal suureneb lääne poolt madalrõhkkonna surve. Tuul pöördub kagusse. Tugev kagutuul puhub enamasti saartel, mandril on tuul nõrgem. Päeval on valdavalt kuiv ja päikeseline ilm. Sooja tuleb 21-27°C, meretuulega rannikualadel kohati 20-21°C. Pühapäeva ööl vastu esmaspäeva (2.09) on sooja 12-19°C (soojem on taas saartel ja rannikualadel).

Sügis hakkab kohale jõudma ning vähemalt õues pildistamine muutub tasapisi ebamugavamaks. Seega soovitan mõnusaid ilmasid veel ära kasutada!

Kairo Kiitsak on geograafiatudengist sünoptikahuviline, kelle ilmateated on hinnatud ka üleriiklike meediakanalite poolt.

Jaga sõpradega


- REKLAAM -