Jaga sõpradega


Sarnaselt teiste hobide ja erialadega on fotograafia suures osas loominguline tegevus, mis vajab erksat meelt ja ideede küllust. Nii loodushetki taga ajades kui ka hilisemat järeltöötlust tehes on vaja vaimujõudu ja selget silmavaadet. Neisse tegevustesse on pikitud küll omajagu tehnikat ja tehnilist taipu, aga enamjaolt on see siiski vaimu treeniv ajaviide ja hobi.

- REKLAAM -

Kõik päevad pole aga vennad ja seetõttu ei käi füüsis ning vaim alati käsikäes. On hetki, kus tiheda tööpäeva järel on vaim kustunud ja mentaalne roidumus kallal. Siis ongi hea ennast tuulutada ringi fotoaparaadi seltsis. See toob vaheldust igapäeva rutiini ja kohustuste sekka. Kuigi matemaatiliselt peaks värske õhk ja teine keskkond oma töö ilusasti ära tegema, on siiski momente, kus väsinud ja loid tahe ei jõua nii kiiresti järele.

On üks pisike retsept vaimumaailma kosutamiseks ja mõtete selgemaks tegemiseks. Võta üks tassike head kohvi või teed ning pühenda endale mõni hetk. Mõnele sobib aga hoopis ergutav koolajook.

Kofeiin (ja ka teiin) on jõudlust stimuleeriv aine. See toimib peaaegu kogu organismile, eeskätt närvisüsteemile. Motoorika elavneb ja väsimustunne kaob, tõstab tähelepanu- ja töövõimet, aitab keskenduda ja unisust ületada. Lisaks stimuleerib see loomingulisust ja mobiliseerib intellektuaalseid reserve. Kahjuks küll targemaks ei tee, aga positiivseid mõjusid jagub sellele vaatamata 🙂

Jahedal sügishommikul või sumedas suveõhtus korraks maha istuda ja tassikest kohvi või teed nautida on pikk pai meelele. Võta hetk mõtete organiseerimiseks ja keha kosutamiseks, olgu siis plaanis taga ajada loojangut või sumbata sügavas lumes soode vahel.

Üks kohvipeatus maantee ääres asuvast tanklast, hetk tassi seltsis kesklinna kohvikus või looduses nautides termosega kaasa võetud kuuma joogi võlusid toob kaasa meele erksamaks muutumise, millega edasi tegutseda on juba poole mõnusam.

Seega tee üks peatus, lõõgastu ja mine pildista edasi… 🙂

NB! Arstina soovitan igasuguste ergutitega mitte üle pingutada, liigne kohvi larpimine võib hoopis
vastupidise efekti anda.

Jaga sõpradega


- REKLAAM -