Jaga sõpradega


Aja jooksul on meie kodutehnika läbi teinud suured muutused. Disketid on asendunud CD-plaatidega, CD-d asendunud DVD-ga, DVD-d asendunud mälupulkadega, need omakorda asendunud pilvepõhise teenusega.

- REKLAAM -

Paljud mäletavad kindlasti lapsepõlves sirvitud fotoalbumeid ning nii mõnelgi on need ka praegu alles. Klassikaliselt on need raamaturiiulil tolmukihi all ja külaliste saabumisel avatakse need taas meenutamaks helgeid hetki.

Kuid kui paljudel on tegelikult alles ülikooli ajal tehtud digipildid ja kuhu on kadunud 10-15 aastat tagasi tehtud esimesed JPG formaadis looduspildid? Paneb ju mõtlema, et neid digihetki ei õnnestu enam kunagi vaadata, sest vahepeal on katki läinud väline kõvaketas, vahetatud koduarvuti või sisse häkitud veebikontole.

Trükirõõm on midagi sellist füüsilist, midagi nii käegakatsutavat, mis on asendamatu. Tänapäeva digimaailmas oleme võõrdunud sellest ehedast puudutusest ja reaalsest tunnetusest hoida kallist ja kordumatut hetke oma käte vahel. Fototrükk on omaette reaalne õnn tunda selle mitmemõõtmelisust – katsuda paberi tekstuuri, nuusutada trükivärvi lõhna, raamida fotod ja lõpuks need seinale riputada.

Inimestena hindame me füüsilisi objekte oluliselt enam kui digitaalseid. Usun, et paljud kulutaksid pigem 20 eurot trükitud raamatule kui sama summa e-raamatule. Kas meid rõõmustab pigem käsitsi kirjutatud kiri või saadetud email? Sisu võib neil asjadel olla ju sama, aga emotsioon totaalselt erinev.

Sama kehtib ka piltide välja printimise korral. Kui kingid sõbrale oma pildi väljatrüki, siis see rõõmustab teda kindlasti kordades rohkem, kui saata talle see pilt lihtsalt JPG-failina koos kehvalt valitud fondis õnnesoovidega.
Rohkete trükifirmade seast on kerge leida endale sobivaim. Pildid tuleb vaid teele saata ja kohe-varsti ongi prinditud fotod olemas. Lihtne ju!

Printige välja perereiside, sõprade kokkusaamiste ja muude tähtpäevade pildid. Tehke neist mõnusad fotoalbumid ning saate neid terve elu vaadata ja meenutada vahvaid hetki. Miks mitte kinkida osad neist ka pereliikmetele ja sõpradele? Lihtne kingitus, emotsioone on kuhjaga aastakümneteks!

Jaga sõpradega


- REKLAAM -