Jaga sõpradega


Elukutseline modell ja näitleja Mia Helena võttis ette hullumeelsena näiva projekti ning taaslavastas täpselt 65 aastat hiljem Marilyn Monroe kurikuulsa kleidistseeni.

Järgneb Mia Helena jutustus.

- REKLAAM -

„Kasvasin 90ndatel üles Viljandi väikelinnas. Mudilasena vaatasime isaga tihti vanu must-valgeid filme.

Aastaid hiljem täiskasvanuks saades otsustasin oma juuksed brünetiks värvida ning mõned aastad hiljem tagasi blondiks, kuna tundsin, et blond on rohkem tähelepanu püüdvam. Kuna pikad juuksed ei pidanud värvimisele vastu, siis pidin juuksed lühikeseks lõikama ning lokke keerama, et juuksed ilusad välja näeksid. Olin siis veidi kurvikam ning siis hakkasingi kuulma, et näen välja nagu Marilyn Monroe.

Fotograaf Birgit Varblane (birgitvisuals.com) kutsuski mind 2 aastat tagasi pildistama, et mind Marilyn Monroena fotole püüda. Juurdlesin selle üle terve suve, sest sisemine hirm oli suur – kas ma ikka suudan seda teha, kas ma olen selleks piisav? Ilmselt on igas inimeses need kaks Marilyni külge – kõik särab ja puhkeb õide, kui tuled lähevad põlema, teine pool on aga endas kahtlev.

Foto: Birgit Varblane

Otsustasin siiski jaatavalt ja pildistamine toimus 22. septembril 2017. aastal, lisaks mulle olid modellideks ka seltskond meremehi. Meelis Krik, kes tegi mulle make-up’i, kasutas Monroe-perioodile sarnast meigitehnikat. Olime kõik heas mõttes šokis, sest kui meik valmis sai, ei tundnud ma ennast peeglist isegi ära!

Foto: Birgit Varblane

Pärast fotosessiooni kohtusin huvitava isiksusega Ted Erne’iga, kes oli kutsutud New Yorgist klassikalisele televisioonile filmima Tallinna Filharmooniat. Restoran Salt, kus esmakordselt aega veetsime, on siiani meie armastatuim koht 😊

Kui läksin esimest korda New Yorki Tedi külastama, ei osanud ma ealeski oodata sellist tähelepanu ning fotograafide soovi minuga pildistama minna!

Üks asi viis teiseni ning lõpuks otsustasime meeskonnaga taastada sarnase stseeni, kus Monroe lasi filmis „The Seven Year Itch“ oma kleidisaba tuulepuhangul üles lennutada. Unistasin sellest hetkest pikalt ning kuidagi hakkasid asjad selle unistuse ümber vapustavalt hästi jooksma. Disainerkleit Kirill Safonovilt, Expressionsi kõrvarõngad ning Change Lingerie pesu andsid väga ajastutruu tulemuse!

Täpselt 65 aastat hiljem ehk 15. septembril 2019 algasid võtted. Filmimine oli maagiline. Tundsin ennast mugavalt. Olin õnnelik. NYPD sõitis mööda ja hõikas ruuporisse „Marilyn Monroe!“  Vanem naine kõndis mööda, noogutas, nagu kiidaks heaks ja naeratas mulle. Ta kandis umbest sarnaseid kõrvarõngaid nagu olid nii Marilynil kui mul, tal oli sarnane soeng, punased huuled ja nägi välja umbes sama vana, nagu näitleja Marilyn veel elaks. Mööduvad inimesed naeratasid ja pildistasid.

Lõpetasime päeva Time Square’il poseerides sadadele inimestele. Hoidsin beebisid, tegime selfie’sid, poseerisime ajakirjanikele. Ma ei tea ulatust, kes kõik seal kohal olid, aga minu veebilehtesid www.65yearitch.com ja miahelena.com külastas sel päeval tuhandeid inimesi.“

Kommenteerib Eesti portreefotograaf Birgit Varblane, kes Mia Helenaga esimese Marilyn Monroe sessiooni tegi.

Birgit Varblane

Leidsin Mia Helena Instagrami konto ja sellest hetkest kuni kontakti võtmiseni läks aega umbes 2 kuud. Ma ei ole olemuselt ega oskustelt fantaasiafoto ja lavastuste jäädvustaja. Mia aga oma olemuselt oli midagi teistsugust. Tundsin seda puhtalt seeläbi, kuidas ta iseennast presenteeris. Kohtusime Mia soovil ka varem – et tuttavaks saada ja plaani pidada. Kohvikusse ei ilmunud Monroe välimusega naine, kuid see naiselikkus, salapära, kirg ning samas ootamatu, kohati arusaamatu ebakindlus ja tüdrukulik olek kinnitasid minu “ahaaa”-d. Väline sarnasus on väga mõjuv, kuid energia ja olemus on need, mis selle kõik usutavaks täiuseks vormisid. Selle sessiooni tulemus on siiani üks mu lemmikuid. Mind ei köitnud seksikus, vaid see, kuidas ühe naise lugu võib toetada teist. Hoopis teisel ajal ning viisil.

 

Jaga sõpradega


- REKLAAM -