Jaga sõpradega


Kõikidele Peter Liki fännidele on hea uudis – oksjonikeskkonnas https://www.liveauctioneers.com/ on järgmisel ja ülejärgmisel nädalal pakkumises kaks sertifikaadiga Lik’i numereeritud tööd alghinnaga 1000 USD. Lisaks on müügis üks Liki Austraalia pildiraamat alghinnaga 100 USD.

- REKLAAM -

Teatavasti on Lik ise oma töid võrrelnud Mercedes-Benziga, mis kaotab poole oma väärtusest kohe, kui salongist välja sõidab. 1000 dollariline alghind on aga kaugel poolest – ka odavamad numereeritud tööd maksavad Liki galeriides ligi 10 000 USD, mõned aga kümneid tuhandeid. Loe lähemalt Peter Liki allakäigust ka siit: https://fotojutud.ee/topics/varia/peter-liki-langus-fotojumalusest-surelikuks-fotograafiks/.

Siiani on Liki tööd läinud kaubaks üpriski alghinna lähedaselt, sest skandaalidesse sattunud fotograafi tööde järgi ülearu tormi ei joosta. Nii on väga tõenäoline, et huvilised saavad kenad pildid kätte üpriski peenraha eest (ehkki summad pole muidugi üldse väikesed).

Liki müügisolevate töödega saate tutvuda lingi tagant:

https://www.liveauctioneers.com/search/?keyword=peter%20lik&sort=-relevance&status=online

Kui keegi kavatseb tõesti kaupa teha, siis arvestage, et lisaks ostuhinnale tuleb maksta oksjonimaja tasu (buyer’s premium) ning EL-ist väljaspoolt tellides ka tollis 20 protsendiline käibemaks. Kunsti transport pole ka odavamate killast – tavaliselt on USA-st Eestisse saatmine 200-500 dollari vahel (ka sellelt tuleb käibemaks tasuda).

 

Jaga sõpradega


- REKLAAM -