Jaga sõpradega


Kairo Kiitsaku ilmateade perioodile 14.-16. juuni

- REKLAAM -

Nädala keskel kimbutasid meid hoovihmad ühes kohatise äikesega, kuid eelolev nädalavahetus tuleb hoopis kuiv ja võrdlemisi päikeseline. Ilma hakkab kujundama kõrgrõhkkond, mis loob uued pildistamisvõimalused.

Kõrgrõhu mõjusfääris on tuul enamasti nõrk või mõõdukas ja õhk suviselt soe. Laupäeval jäävad maksimaalsed temperatuurinäidud Eestis +18…+25 kraadi vahele, mis annab mõnusa võimaluse õues inimesi või loodust pildistada. Ka õhtud on soojad, mistõttu loojangud on nauditavad nii piknikupidajatele kui fotograafidele. Kuna ööd tulevad enamasti selged, siis on loode-, põhja- või kirdetaevas lootust kohata helkivaid ööpilvi, sest nende aktiivsus on just suurim juunis!

Helkivaid ööpilvi näeb üldiselt kõige paremini alles pärast südaööd, kui ei ole enam nii valge, seega soovitan fotograafidel varuda endale pikka kannatust ja termosega teed!

Pühapäev tuleb suurema sajuta ja esialgu päikeseline, sooja on 20-27 kraadi. Päeva jooksul hakkab pilvisus lõuna ja edela poolt tihenema. Erilist sadu need ei põhjusta, kuid õhtul võib Eesti edela- ja lõunaosas tulla ka ajuti hoovihma, mis annab taaskord võimaluse omapärastes valgusoludes loodust jäädvustada.

Kairo Kiitsak on geograafiatudengist sünoptikahuviline, kelle ilmateated on hinnatud ka üleriiklike meediakanalite poolt.

Jaga sõpradega


- REKLAAM -