Eelkõige on maastikufotograafid põnevuseotsijad. Reisitakse palju ümber maailma, et jäädvustada kõige huvitavamaid kohti ja aidata vaatajatel end emotsionaalselt loodusega siduda. Samamoodi taluvad nad karmi kliimat, ohtlikke teekondi ja mõnikord ka lausa vaenulikke piirkondi. Ja seda kõike hea, ei, lausa väga hea maastikufoto nimel.

Allpool toon välja mõned maailmaklassi maastikufotograafid, kelle töödest ammutada inspiratsiooni ja uusi ideid ning kelle tegemistel tasub silm peal hoida.

- REKLAAM -

Michael Shainblum

Michael Shainblum baseerub San Franciscos, Californias. Ta on professionaalse fotograafina töötanud alates 16. eluaastast. Tuntust kogus ta tänu ainulaadsetele öist taevast omapärases sürrealistlikus stiilis kujutavatele fotodele.

Lisaks on Michael töötanud suurte korporatiivklientidega, sealhulgas Nike, Samsung, Facebook, LG, Apple ja Google.

Koduleht: http://www.shainblumphoto.com/

Catherine Simard

Catherine Simard on Kanadas sündinud ning iseõppinud maastikufotograaf, kelle kireks on metsikus looduses pildistamine. Pärast stilisti ja modellikarjääri lõpetamist lahkus ta Quebecist ja veetis 5 aastat maailmas ringi rännates ning pilte tehes.

Nüüd on ta missioon jagada oma kirge ja visiooni ainulaadsete piltide kaudu. Fotograafia on tema jaoks nagu teraapia, mis annab eesmärgi ja eneseväljenduse tunde. Ta loodab innustada inimesi veetma looduses rohkem aega üksinda ning keskenduda enesetäiendamisele ja tervenemisele.

Koduleht: https://www.cathsimard.com/

Daniel Kordan

Daniel Kordan kasvas üles Moskva lähedal. Juba lapsepõlvest tundis ta suurt huvi fotograafia vastu. Ka oma kvantfüüsika õpingute kõrvalt leidis ta aega loodusesse põgeneda. Matkates ja mägedes ronides tundis ta järjest enam, et see on just tema kirg ja kutsumus.

Nüüdseks on ta professionaalne fotogiid ning korraldab erinevaid fotoretki ning -ekspeditsioone. Suurema osa oma ajast veedab ta oma lemmikkohtades Lofootidel või Toskaanas, kus korraldab töötubasid fotohuvilistele kogu maailmast. Oma vene päritolu tõttu on ta üks väheseid, kes korraldab ekspeditsioone ka Baikali järve äärde, Kuriilidele ning Kamtšatkale. Lisaks on ta ametlik Nikoni ja Gitzo saadik.

Koduleht: https://danielkordan.com/

Scott Smorra

Ameerika fotograaf Scott Smorra on tuntust kogunud oma kuulsate kunstiliste loodusfotodega. Alates 2009. aastast on ta loonud suureformaadilist fotokunsti. Tema tööd kajastavad emotsioone, mida ta oma seikluste ajal tunneb. Tema peamine eesmärk on inimestele rahulolutunde edastamine fotode kaudu. Kõik tema fotodel olev on reaalne, kui mitte dokumentalistika.

Koduleht: https://www.scottsmorraphotography.com/

Erin Babnik

Erin Babnik alustas oma karjääri kunstiajaloolasena, kasutades fotosid oma loengute paremaks muutmiseks. Alles siis suundus ta elukutseliste maastikufotograafide sekka. Ta on tuntud oma põnevust otsiva stiili poolest, mis segab riske ja kunsti, muutes tema fotod teiste maastikufotograafide seas silmatorkavateks. Tema ambitsioonikas ja ekspressiivne maastikufotode stiil ühendab endas seiklusliku uurimise ja progressiivsete tehnikate ebatavalise integratsiooni.

Koduleht: https://erinbabnik.com/

Marc Adamus

Marc Adamus on Põhja-Ameerika lääneosas resideeruv maastikufotograaf. Maastike otsimine on teda juba üle kümne aasta viinud reisidele ümber maakera. Tema andekus hämmastava valguse ja ainulaadsete hetkede jäädvustamisel täidab tema portfoolio eepiliste, majesteetlike ning uhkete teostega.

Tal on annet jäädvustada mööduvaid hetki ja majesteetlikke vaateid. Adamust on tänapäevases maastikufotograafias sageli mainitud ja tunnustatud originaalse kunstniku, uuendaja ja trendiloojana.

Koduleht: https://www.marcadamus.com/

Guy Tal

Guy Tal loomingus on tööd, mis seotud mustrite ja struktuuriga. Ta on looduses korduste leidmise ekspert. Iga tema pilt jätab vaatajale tahtmise rohkem uurida, rohkem leida ja avastada. Tal on ise öelnud, et ei pea ennast mitte fotograafiks, kes loob kunsti, vaid kunstnikuks, kelle väljundiks on fotograafia.

Peamiselt pildistab ta oma kodukandis, Colorados.

Koduleht: https://guytal.com/

Max Rive

Max Rive on Hollandi fotograaf, kelle kiindumus mägede vastu avaldus juba varases lapsepõlves vanematega koos Šveitsi mägedes matkates. Tema suursugused, elegantsed ning hingematvad fotod võluvad vaatajat esimesest pilgust. Maastikud tema fotodel on mastaapsed ja võimsad ning näitavad looduse ilu kogu tema suuruses.

Koduleht: https://maxriveblog.com/

Isabella Tabacchi

Isabella on maastikufotograaf, kes elab Põhja-Itaalias kuulsa Dolomiitide mäestiku lähistel. Maastikufotograafide seas on ta suhteliselt uustulnuk, alustades oma fotograafiteed alles 2013. aastal. Samas on ta oma lühikese karjääri jooksul teinud juba üsna märkimisväärse läbimurde ning võitnud mitmeid mainekaid auhindu ning olnud ka suurte fotokonkursside žüriis.

Koduleht: https://isabellatabacchi.com/