Üle pika aja võtsin ette suuremad fototeemalised sotsiaalmeedia kogukonnad ja tegin neist võrdlustabeli. Erinevalt varasemalt on nüüdseks võrdlus aastapõhine, näidates selgelt ära, kes ruulib ja kes mitte. Head avastamist!

- REKLAAM -

Olen Facebooki 1000+ liikmetega fotolehtede ja -gruppide arenguid jälginud juba kaks ja pool aastat. Ei mäletagi, miks selline vajadus tekkis, aga fotograafidelt saadud tagasiside oli positiivne ja nii on see muutunud juba perioodiliseks tegevuseks.

Seires on kõik mulle teadaolevad fotograafiaga seotud keskkonnad, millel on vähemalt 1000 liiget, kusjuures välja on visatud kõik kommertslehed. Nii ei näe selles nimekirjas fotopoode, autorilehti ega muid kaubanduslikke eesmärke täitvaid gruppe ja fännilehti.

Roheliseks on märgitud kõige suuremad hüppajad nii viimase aasta jooksul kui 2018. aasta aprillist, mil seirega alustasin (juhul, kui nad võrdluse hetkel muidugi 1000+ olid). Seega on hea silma peal hoida, milline keskkond areneb kiiremini. Kui tead veel mõnda 1000+ fototeemalist gruppi/fännilehte soovitada, anna palun sellest teada [email protected].