Jaga sõpradega


Eestikeelseid üle 1000 liikmega Facebooki fotokeskkondi on umbes-täpselt 33. Silma paistab jätkuvalt grupp “Ilmahuvilised”, mis asutatud küll juba 5 aastat tagasi, kuid on tänavu komeedina taevasse tõusnud.

- REKLAAM -

Viimase aastaga on see oma liikmeskonda kasvatanud enam kui neljakordseks, täpsemini 1500 liikmelt 6000 liikmele. Ainuüksi eelmisel kuul liitus grupiga üle 1000 inimese, mis on üle kahe korra rohkem, kui teistes hitt-gruppides nagu “Loodusesõbrad”, “Äikesehuvilised”, “Looduse pildipank” ja Eesti suurim fotofännileht “Eestimaa kaunid fotod”. Veel kuu tagasi oli tõus lausa +1500 liiget!

Grupi taga on ka Fotojuttude lugejatele ilmateateid koostav geograafiatudeng Kairo Kiitsak, kelle loodud on ka ligi 14 000 fänniga (eelmisel kuul oli neid veel 12 000!) lehekülg „Ohtlikud ilmastikunähtused Eestis“. See on siiski nii ilmastikupõhine, et fotogruppide seiresse pole ma seda siiani lisanud.

21 aastane Kairo ise ütles grupi edu kommenteerides, et just viimase aasta jooksul on ta väga palju grupi sisule pühendunud. “Teen seda südamega. Kui ma 5 aastat tagasi selle asutasin, lootsin, et ehk paarsada liiget tuleb, aga näed, kasvas päris suureks,” ütles Kairo.

Allakirjutanu kiidab Kairo tegemisi omakorda takka. On vähe sünoptikuid, kes nii täpselt oskavad ilma ennustada, kui Jõgevalt pärit üliõpilane.

Ilmahuviliste grupiga saate liituda siit: https://www.facebook.com/groups/295848570590455/

Olen Facebooki 1000+ liikmetega fotolehtede ja -gruppide arenguid jälginud juba üle aasta. Ei mäletagi, miks selline vajadus tekkis, aga fotograafidelt saadud tagasiside oli positiivne ja nii on see muutunud juba igakuiseks rutiintegevuseks.

Seires on kõik mulle teadaolevad fotograafiaga seotud keskkonnad, millel on vähemalt 1000 liiget, kusjuures välja on visatud kõik kommertslehed. Nii ei näe selles nimekirjas fotopoode, autorilehti ega muid kaubanduslikke eesmärke täitvaid gruppe ja fännilehti.

Roheliseks on märgitud kõige suuremad hüpped nii viimase kuu jooksul kui seireperioodi algusest, seega on hea silma peal hoida, milline keskkond areneb ja milline taandareneb. Varasemalt jagasin seda infot enda poolt loodud Fotograafide infokeskuse grupis, aga nüüdsest kolisin selle statistika fotojutud.ee teemaveebi.

Jaga sõpradega


- REKLAAM -