Järvselja Õppe- ja Katsemetskonna sajanda juubeli puhul korraldatud fotokonkursile „Mets õpetab“ laekus kokku ligi 500 tööd.

Võimsa etteaste tegi tippfotograaf Remo Savisaar, kes hõivas nii esikoha kui ka poodiumi teise astme. Kolmanda koha saavutas Rasmus Ilves. Publiku lemmiku tiitel otsustati välja andmata jätta.

Konkursi žürii liige ja üks Fotojuttude asutaja Peep Sooman ütles Savisaare topeltvõidu kohta, et mitte keegi hindajatest ei näinud fotode autorite nimesid ning seega on tulemus igati aus – Remo tuntud nimi ei saanud kuidagi kaalukaussi kallutada. „Teame, et paljudel konkurssidel visatakse topeltauhinna saajad žürii poolt salaja välja, aga meie jaoks polnud see aktsepteeritav – fotode autor ei saa olla süüdi selles, et tema pildid rohkem silma paistsid ja konkursi teemaga rohkem haakusid,“ sõnas ta.

- REKLAAM -

„Küll aga leppisime Remoga juba kokku, et vähemalt järgmisel Fotojuttude konkursil jätab ta poodiumikohad puutumata ja osaleb hoopis žürii liikmena, andes sellega ka piltide hindamisele värskust juurde,“ lisas Sooman.

Fotokonkursi „Mets õpetab“ võidutööd on järgmised:

Žürii poolne äramärkimine, auhinnaks ajakirja „Eesti Loodus“ poolaastatellimus

„Tõrukülvaja“, Karl Adami

Foto: Karl Adami

III koht, auhinnaks 200 € Fotoluksi kinkekaart ja ajakirja „Eesti Mets“ aastatellimus

„Hapnik“, Rasmus Ilves

Foto: Rasmus Ilves

II koht, auhinnaks 300 € Fotoluksi kinkekaart ja ajakirja „Eesti Mets“ aastatellimus

„Händkakk kaasikus“, Remo Savisaar

Foto: Remo Savisaar

I koht, auhinnaks 500 € Fotoluksi kinkekaart ja ajakirja „Eesti Mets“ aastatellimus

„Edukas ronimine“, Remo Savisaar

Foto: Remo Savisaar

Remo Savisaare kommentaar võidutöö kohta:

“Foto sündis 6-kuulise habekakkude pesitsemise jälgimise ajal, mis sisaldas endas üle 100 välitööpäeva. Esimesed nädalad vaatlesin vanalinde eemalt, kui juba pojad tulid, olid vanalinnud minuga harjunud ja mina olin nende jaoks nähtamatu. Selle aja jooksul soovisin saada võimalikult palju erinevaid pilte habekakkude elu-olust, kuidas pojad õpivad ronima, lendama ja nii edasi. Ronimise motiiv oli üks kindel pilt, mida ma soovisin kätte saada. Projekt sai läbi, kui noorlinnud olid vanalindudega juba ühte nägu ja iseseisvusid.”

 Palju õnne, võitjatega võetakse lähiajal ühendust!

Kogu galeriiga saate tutvuda siit.

- REKLAAM -