Fotojuttude tiim on suvepuhkuselt tagasi ning esimese asjana esitleme äsja lõppenud Fotojuttude ja Fotoluksi poolt korraldatud konkursi „Eesti maastik“ tulemusi, selgunud on nii esikolmik kui publiku lemmik.

Kokku esitati konkursile napilt alla 1000 foto.

Konkursi žürii liige Peep Sooman ütles, et tase oli väga tugev ning žürii nägi esikolmiku valimisega parasjagu vaeva. „Pärast häälte andmist selgus süsteemi andmebaasiga tutvudes, et esindatud oli väga suur osa Eesti maastikufotograafide koorekihist, kes olid kõik oma paremiku lauale ladunud,“ lisas ta.

- REKLAAM -

Hääled on nüüdseks antud ja võidukolmik koos publiku lemmikuga on teie ees!

Rahva lemmik – auhinnaks 25 € väärtuses paberfotosid Fotoluksi digilaborist www.fotoluks.ee/digilabor

Kalmer Vanatoa

Foto: Kalmer Vanatoa

III koht – auhinnaks 100 € Fotoluksi kinkekaart

Raigo Tõnisalu

Foto: Raigo Tõnisalu

II koht – auhinnaks 200 € Fotoluksi kinkekaart

Remo Savisaar

Foto: Remo Savisaar

I koht – auhinnaks 300 € Fotoluksi kinkekaart

Jorma Suumann (loe pildi all ka võitja kommentaari)

Foto: Jorma Suumann

“See oli täpselt aasta tagasi ühel augustikuu reedel, kui tööpäev oli just lõppenud ning hakkasin nädalavahetuse ilmaprognoosi uurima. Prognoos oli väga paljulubav – udu ja vähene pilvisus.

Vaatasin mõned potentsiaalsed kohad välja erinevates ilmakaartes Tartu suhtes, et öösel kella kolme ajal hetkeilma järgi otsustada, kuhu suunda sõita.

Äratus oli kell 3.15 ja peaaegu terve Eesti oli uduga kaetud. Esimene mõte oli – jess, jackpot!

Üpris kiirelt saabus aga reaalsustaju, et pea kõik eilsed välja vaadatud rabad hakkavad udu seest suure tõenäosusega alles 10-11 ajal välja paistma, kuid sel hetkel on päike juba liiga kõrgel ja ei saa seda kõige magusamat pilti.

Kiire ümberlülitus ja pilk jäi pidama Haanjal. Kui sellise paksu uduga midagi üldse välja paistab, siis on see Eesti kõige kõrgem koht – Suur Munamägi.

Mõeldud tehtud, viimased asjad autosse ja teele. 10 km enne kohale jõudmist paistis olukord veel täitsa hull, udu oli ka siin väga paks, kuid enam polnud midagi teha, uude kohta ajaliselt ei oleks enam jõudnud sõita.

Saabudes kohale 45 min enne päikesetõusu tegin esimese testlennu. Süda jättis lööke vahele, kui uduloorist paistis välja Suure Munamäe kuppel! Nüüd jäi ainult veel oodata esimesi päikesekiiri.

Sel hommikul olin drooniga õhus pea poolteist tundi ja pilte sai tehtud praktiliselt kõigi kaasasolevate objektiividega, alates ülilainurgast kuni telesuumini välja. See oli elamus, mis jääb kauaks meelde.”

 

Kõiki osalenud töid saab vaadata siit.

- REKLAAM -