Eesti maastikufotograaf Andrei Reinol pälvis nädalavahetusel Euroopa aasta loodusfotograafia fotovõistlusel kõrge tunnustuse maastikupiltide kategoorias.

„European Wildlife Photographer of the Year” fotokonkurssi korraldab Saksamaa loomafotograafide ühendus (GDT). Euroopa loodusfotograafia konkurss on suuruselt ja mõjukuselt üks suurimaid, kuhu esitatakse töid ülemaailmselt nii amatöör-ja profifotograafide poolt. Seal osalevad kõik Euroopa tuntud loodusfotograafid. Kokku saadeti konkursile üle 18 000 pildi 42st riigist. Reinolile oli see kolmas kord finaali valitute hulka pääsemine.

Seekordnde foto on jäädvustatud Kõrvemaa rabamaastikel esimese lume aegu juba varasematel aastatel. Sellised loodushetked kuuluvad ka autori lemmikute hulka. “Alati, kui tekib võimalus, et maha sajab esimene valge ja rabalaukad on veel lahti, püüan käia neid jäädvustamas.” ütleb ta.

- REKLAAM -


The German Society for Nature Photography (GDT) on tegev juba üle viiekümne aasta ning seisnud fotograafia eest, mis on tehniliselt, esteetiliselt ja kunstiliselt silmapaistev.
Keskkonnakaitse ja loodusõpetus on algusest peale kuulunud ühingu deklareeritud väärtuste ja ülesannete hulka.

Kõik võidupildid on nähtavad siit
https://www.gdtfoto.de/seiten/gdt-european-wildlife-photographer-of-the-year-results-2023.html

- REKLAAM -