Täiesti uskumatu, aga elukutselised fotograafid oleks teinud nagu mingi kokkuleppe, et tellija saab nendega ühendust ainult e-kirja või kodulehe kontaktivormi kaudu. Aga mina tahan helistada!

Eelmisel nädalal oli meil vaja tellida üks spetsiifiline fototöö, mis nõuab eritehnikat, mida aga ei mul ega teistel fotojutustajatel pole. Hakkasin siis vabaturult fotograafi otsima. 

- REKLAAM -

Üllatusega avastasin, et ka lõviosa elukutselistest fotograafidest, kes on ju ettevõtjad ja toituvad tellimustest (sic!), ei lase võõral endale lihtsalt sisse helistada, sest nad ei jaga oma numbrit tulevase klientuuriga! 

Ühelt poolt võib ju küsida: „No ja siis?“ Aga keerame laua korraks teistpidi. 

Sobrate veebilehel auto24.ee ja leiate enam-vähem sobiva auto. Kontaktiväljal on meiliaadress. Kui paljud teist tegelikult viitsivad kirjutama hakata, kui 10 samasugust autot on veel, paljudel neil telefoninumber lisatud? 

Või leiate oma unelmate kodu ja vajate pangalaenu jaoks eksperthinnangut. Lähete näiteks mulle kalli Pindi Kinnisvara kodulehele ja saate teada, et tellimuse esitamiseks tuleb saata mingi e-kiri. Tühja te kirjutate. Pigem lähete mõne konkurendi kodukale, kus saate kohe hindajaga naks-naks telefonitsi jutud räägitud. 

Noored on Messengeri ja meilide usku. Aga teate mis, noortel ei ole raha, et fototeenust tellida. Keskmine tellija on ikkagi selline, kes suure osa oma täiskasvanueast on elanud ilma nutitelefonideta ja harjunud asju ajama inimestega, mitte arvutitega. 

Nii et hea fotograaf, lisa palun oma number kodulehele, muidu võid osadest tellimustest ilma jääda. Ja kui see tundub tohutu privaatsuse riivena, siis tee endale teine sim-kaart juurde ja suuna selle kõned lihtsalt oma numbrile. See paar eurot kuus lisakulu on kindlasti seda väärt. 

Keda huvitab, siis tellimusega läks kõik hästi – leidsin fotograafi, kellega sain telefoni teel asjad paika ja valmistöö on juba serveris oma väljundit ootamas.