Fotokonkursile “Eesti talv” esitati rekordilised 1547 fotot.

Konkursil osales palju tuntud ja tunnustatud fotograafe väga eriliste töödega ja selles suures rägastikus nägi žürii parasjagu vaeva, et välja valida need kõige erilisemad. Žürii koosseisus Assar Jõepera (Fotoluks), Jan Lepamaa (Fotojutud), Peep Sooman (Fotojutud) ja Priit Tammjärv (Fotojutud) jõudsid aga ilusti kokkuleppele ning meil on hea meel esitleda võidutöid!

- REKLAAM -

III koht – auhinnaks 100 € Fotoluksi kinkekaart

Veiko Pill „Jõuluks koju“

Foto: Veiko Pill

II koht – auhinnaks 150 € Fotoluksi kinkekaart

Remo Savisaar „Peiduline uustulnuk Eestimaa talves“

Foto: Remo Savisaar

I koht – auhinnaks 250 € Fotoluksi kinkekaart

Aleksandr Kurnossov „Minevik ja tulevik“

Foto: Aleksandr Kurnossov

„Lapsepõlves kingiti mulle filmikaamera, millest sai kõik alguse. Kuna filmirull maksis raha, siis lubati mul päevas teha vaid üks kaader. Pildistasin iga päev ning mu toa seinad olid kaetud meie metsade ja maastike fotodega. Mulle on alati meeldinud kalapüük ning hiljem lisandus sellele ka jahipidamine, kuid huvi fotograafia vastu ei ole kunagi raugenud. Tegusad päevad järvel, pikad talveööd lõkke ääres, suitsulõhn, kalasupi maitse, see kõik inspireerib mind tänaseni.

Mul on üks väga hea traditsioon. 31. detsembril käin alati kalal. Kui ma väike olin, viis vanaisa mind enne igat aastavahetust järve äärde, tegime lõket ja küpsetasime püütud kala. Minu vanaisa on ammu surnud, kuid traditsioon on jäänud, ja mis kõige tähtsam – mälestus. Sellel pildil on minu sõbrad. Pildistasin oma lapsepõlve.“

Terve konkursi galeriiga saate tutvuda siit.

Võitjatega võetakse peagi ühendust, palju õnne!