Jaga sõpradega


Sigma teatas käesoleval nädalal, et toob sügisel turule maailma väikseima täiskaader-hübriidkaamera „Sigma fp“, mis ühildub kas otse (L-bajonett) või adapteriga pea kõikide Sigma objektiividega.

„Taskukaamera“ mõõdud on kõigest 112,6 × 69,9 × 45,3 mm ja kaal koos akuga on vaid 422 grammi. Võrdluseks – kõige uuema Canoni hübriidkaamera RP mõõdud on 132,5 × 85,0 × 70,0 mm ehk siis Sigmaga võrreldes on tegemist tõelise kobakaga. Üks meie toimetuse liikmetest küsis suisa: „Kas see on põhimõtteliselt ainult sensor, millel on nupud küljes?“ 😊

- REKLAAM -

Kaameral on 24,6 MP Bayeri sensor, mida teenindab elektrooniline katik.

Hinda pole veel välja hõigatud ja spekuleerima me sel teemal ka ei hakka.

Iseäranis šeff on aga uue kaamera puhul muidugi see, et Sigma kaamerad on siiani olnud küllaltki tundmatud, kuid nende Art ja Sports seeria objektiivid on saanud kiidusõnu ka kõige kriitilisematelt fotograafidelt. Võimsa uue kaamera (ja ka kolme uue optika) turule tulek annab aga Sigma objektiivide fännidele väga hea võimaluse lihtsalt kaamera välja vahetada – spetsiaalse konverteri abil on võimalik uuele kaamerale ette keerata ka Canoni EF bajonetiga Sigma objektiivid ja seda ilma kvaliteedikaota, kuna konverteril puudub vaheklaas.

Eriti mõnus on, et kui Sigma kaamera ees on Sigma objektiiv, kaob ära ka igasugune kalibreerimisvajadus!

Foto: Sigma-Global

Lähemalt loe uue kaamera kohta siit: https://www.sigma-global.com/en/cameras/fp-series/main-feature/

Jaga sõpradega


- REKLAAM -