Äsja lõppenud nutifoto konkursile esitati ligi 1100 erinevat fotot. Taaskord sai kinnitust fototarkus, et pilti ei tee mitte tehnika, vaid inimene selle tehnika taga – esirinnas troonisid kogenud fotograafid.

Konkursi žürii liige Peep Sooman ütles, et konkurss oli igati õnnestunud. „Pilte esitati üle ootuste palju ja paremiku välja valimine osutus arvatust raskemaks,“ sõnas ta. „Palju õnne võitjatele ja suur tänu kõikidele osalejatele, võitjatega võetakse peatselt ühendust!“ lisas Sooman.

- REKLAAM -

Konkursi korraldasid fotograafide teemaveeb „Fotojutud“ ja fotokauplus „Fotoluks“.

I koht – 200 € väärtuses Joby Gorillapod ja Griptight tooteid Fotoluksist

„Jäälind Emajõe ääres“

Autor: Remo Savisaar

Foto: Remo Savisaar

II koht – 150 € väärtuses Joby Gorillapod ja Griptight tooteid Fotoluksist

„Kevad allpool vett“

Autor: Hendrik Osula

Foto: Hendrik Osula

III koht – 100 € väärtuses Joby Gorillapod ja Griptight tooteid Fotoluksist

„Karantiiniaja talguline“

Autor: Maris Rüütli

Foto: Maris Rüütli

Publiku lemmik – 50 € väärtuses paberfotosid Fotoluksi digilaborist

„Kõrgel on vist parem“

Autor: Annika Tamm

Foto: Annika Tamm

Lisaks märgib žürii ära järgnevad tööd:

„Kas on juba kevad?“

Autor: Kristiina Tammik

Foto: Kristiina Tammik

„Kevade peegeldus vanalinnas“

Autor: Allar Leo

Foto: Allar Leo

„Piisa puudutus“

Autor: Lea Mõisaäär

Foto: Lea Mõisaäär

Järgneb konkursi võitja Remo Savisaare kommentaar:

„Igal kevadel, juba viimased 15 aastat, on mul kujunenud harjumuseks külastada Emajõe ääres pesitsevat jäälinnupaari. Eeltööna on mul selgeks tehtud jäälinnu lemmikkohad, kus talle meeldib viibida. Sellise koha lähedale olen paigutanud ka oma varje.

Ajaliselt arvestan alati, et istun varjes minimaalselt 4-5 tundi – selle aja jooksul võiksin jäälinnu ära näha ja ideaalis ka pildi saada. Sellel kevadel mõtlesin, et kuigi jäälind on mul enamasti teleoptikaga pildistades suurelt kaadris, siis põnevaks väljakutseks võiks olla teha pilt ka mobiiltelefoniga!

Minu Samsung S20 Ultra telefonil on selle tarbeks 4-kordne optiline suum. Jäälind on väike, varblasest vaid natukene suurem linnuke ning ta on väga inimpelglik. Selleks, et ta jääks telefoniga pildistades fotole suuremalt, tuleb talle olla üsna lähedal. Lähivõte tuleb nii väikese linnu puhul enamasti ära unustada – panustada tuleb keskkonna võttele – lind omas keskkonnas.

Selleks puhuks planeerisin, et viie-kuue meetri kaugusel olev jäälind võiks pildile hästi sobida. Taustaks sai valitud õhtupäikese käes olev vastaskalda mets ja selle peegeldus veepinnal suhtega 2:3 esiplaani kasuks. Oks, millele ootasin jäälindu, sai komponeeritud vahetult vastaskalda kohale. Peas oli mul võte juba valmis – nüüd tuli vaid oodata, loota ja pilt ära vormistada. Jäälind saabuski ja istus sinna, kuhu teda ootasin. Jätsin jäälinnu vaate suunal veel natuke rohkem ruumi ja vajutasin päästikule. Tehtud, käes! :)“

Tutvu kõikide konkursil osalenud töödega siit: https://fotojutud.ee/konkurss/nutifoto-konkurss-kevad-telefonis/