Fotokonkursile “Minu armas Eesti ” esitati kokku 829 fotot.

Žürii koosseisus Remo Savisaar (elukutseline fotograaf), Assar Jõepera (Fotoluks), Jan Lepamaa (Fotojutud), Peep Sooman (Fotojutud) ja Priit Tammjärv (Fotojutud) jõudsid tähtaegselt üksmeelele ning võidutööd on valitud.

- REKLAAM -

Žürii liige Peep Sooman ütles, et tugevaid töid oli palju, kuid paljud fotograafid olid läinud kergema vastupanu teed ning esitanud konkursile pilte, mis võiksid samahästi vastata teemale „Minu armas Läti“ või „Minu armas Rootsi“.

„Raske südamega elimineerisime valikust kõik pildid, mis ei andnud mitte mingisugust aimu, et fotol oleks midagi äratuntavalt eestimaist. Etteantud teemast kinni pidamine on foto tehnilise korrektsuse kõrval väga oluline, pigem isegi kõige olulisem,“ lisas Peep Sooman.

Konkursi võidutööd on:

III koht – auhinnaks 100 € Fotoluksi kinkekaart

„Allikas“, Arbo Rae

Foto: Arbo Rae

II koht – auhinnaks 150 € Fotoluksi kinkekaart

„Kõpu“, Tuule Müürsepp

Foto: Tuule Müürsepp

I koht – auhinnaks 250 € Fotoluksi kinkekaart

„Päikesekullas“, Anu Huntsaar

Foto: Anu Huntsaar

Publiku lemmiku otsustas žürii taaskord välja andmata jätta ning järgmisest konkursist alates kaob see auhind ka nimekirjast. Žürii hinnangul ei taha kõik autorid jätkuvalt statuudist kinni pidada ning lähevad internetiavarustesse endale hääli lunima. „Lihtsam on see auhind kaotada, kui pidevat järelevalvet teostada,“ selgitas Sooman.

Palju õnne, võitjatega võetakse peagi ühendust!

Kogu galeriiga saate tutvuda siit.

Lisaks soovitame tutvuda meie hiljutise artikliga, kuidas fotokonkurssidel edukas olla: https://fotojutud.ee/topics/varia/moned-napunaited-kuidas-fotokonkurssidel-edukas-olla/