Seekordsele fotokonkursile „Värviline sügis“ laekus kokku üle 800 foto. Seekordse konkursi eripäraks oli see, et osaleda sai lausa kolmes kategoorias – üldarvestus, droonifoto ning noored.

Noorte (kuni 17 aastased) kategoorias läks võit fotole “Peetri Kirik läbi sügislehtede“, autoriks Aleksander Potašenkov, kel vanust 16 aastat. Auhinnaks Fotoluksi 100€ kinkekaart.

- REKLAAM -

Foto: Aleksander Potašenkov

Droonifotode kategoorias kuulus võit fotole „Sügise kohting talvega“, mille autoriks Remo Savisaar. Auhinnaks Fotoluksi 150€ kinkekaart.

Foto: Remo Savisaar

Üldkategooria auhinnad jagunesid alljärgnevalt.
III koht ja Fotoluksi 100€ kinkekaart kuulub fotole „Orav sai hea saagi“, autor Larianna Holm.

Foto: Larianna Holm

II koht ja Fotoluksi 150€ kinkekaart kuulub fotole „Sügis“, autor Raido Rüütel.

Foto: Raido Rüütel

I koht ja Fotoluksi 250€ kinkekaart kuulub fotole „Kogunemine“, autor Karl Jakob Toplaan.

Foto: Karl Jakob Toplaan

Fotokonkursi võitja Karl Jakob Toplaan kommenteeris pilti ise nii:

„Ühel septembrikuu pärastlõunal seadsin, varjetelk ühes ja kaamera teises käes, enda sammud taaskord mere äärde. Merevee tase oli madalam, kui ma kunagi varem olen oma kodukandis täheldanud ning madalast merelahest oli saanud lõputu mudaväli. Telgi peitsin roostikusse ning jäin ootele, lootes, et varje ette maanduvad ööbima saabuvad sookured. See on minu jaoks igasügisene suursündmus. Õhtu edenedes kured küll saabusid, kuid maandusid madala vee tõttu minust liiga kaugele. Ma ei heitnud meelt ning uinusin lootusega, et hommik on õhtust targem. Päikesetõusu ajal saingi rõõmustada, sest ööga olid kured liikunud mulle lähemale ning seadnud end sisse just sinna, kus taustaks jäi hommikune pilvemaastik.“

Palju õnne, võitjatega võetakse ühendust!
Kõiki osalenud pilte näeb siit.