Eesti fotograafi Cristo Pihlamäe foto keelt näitavast jänesest sai ülimainekal Sony World Photography Awards 2021 fotokonkursil kategooriavõidu. Kategooriate võitjate hulgast valitakse üldvõitja välja aprillis.

Maailma Fotograafiaorganisatsioon kuulutas välja tänavuse aasta Sony World Photography Awards 2021 konkursi kategooriate võitjad. Konkursile esitati tänavu kokku üle 330 000 pildi kokku 53 riigist. Enam kui 165 000 neist osales avatud konkursil.

- REKLAAM -

Käesoleva aasta avatud konkursi finaali jõudnud 10 pildi hulgas on ka Eesti fotograafi Cristo Pihlamäe foto, mis on ka kategooria “Natural World & Wildlife” võidutöö.

Foto: Cristo Pihlamäe

Cristo ise kirjutab oma pildi kohta nii: “Pilt sündis 6. aprill 2020 Haapsalu ja Uuemõisa vahel heinamaal kadakate vahel. Selle konkreetse jänese puhul sain 2-3 sekundi ajal 3 pilti. Jänes jooksis umbes 5-7 meetrit mu ette, istus, limpsas nina ja jooksis minema. Kodus avastasin, et kolme pildi peale oli üks selline vahva pilt ja õnneks ka fookuses.”

Sony World Photography Awards 2021 õpilaste, noorte, avatud ja professionaalsete osalejate võistluste üldvõitjad kuulutatakse välja 15. aprillil 2021 Maailma Fotograafiaorganisatsiooni poolt.

Teised finalistid ning lisainfo konkursi kohta: https://www.worldphoto.org/sony-world-photography-awards/winners-galleries/2021/open/winners/2021-open-competition-category