Jaga sõpradega


Kui eelnevas loos jutuks olnud pliidiplaadil või klaasitükil tehtud pildid enam ei kõneta ja tahaks fotodele siiski rohkem stuudiotunnet, siis seda on võimalik samuti saavutada väga lihtsate võtetega. Võlusõna on valguskast.

- REKLAAM -

Foto: Janek Laanemäe

Kasti suurus vali selle järgi, mida plaanis pildistada on. Kõige vähem (peaaegu, et mitte midagi) kulub kasti valmistamisele. Piisab suurest pappkastist ja selle sisemuse valge paberiga katmisest. Kui on plaanis rohkem valgusega mängida, oleks mõistlik kasti külgedesse ja peale suured augud lõigata ja need hoopis valge riidega katta, et väljastpoolt tulevat või teadlikult suunatavat valgust rohkem ära kasutada. Kui aga see lõikamine ja kleepimine ei tundu ahvatlev, siis pakun välja ka ühe küllaltki odava valmislahenduse — termokast ehk valgest penoplastist kõige tavalisem kast. Keerad kasti külili ja ongi pildistamiseks väike stuudionurk olemas. Külgedele saab soovi korral kinnitada ka pisikesed valgustid ning ongi tootefotograafia jaoks sobilik aksessuaar olemas.

Foto: Janek Laanemäe

Kellel aga rahapada üle ajab, siis loomulikult tasub poodi marssida ja osta endale korralikud tihedad fotokangad, ka kokku pakitavaid valguskaste koos sisse ehitatud LED-valgustitega on saadaval erinevas mõõdus ja veel erinevamas hinnaskaalas.
Mõnusat meisterdamist ja ilusaid fotosid!

Jaga sõpradega


- REKLAAM -