Fotograafid on lahenduste otsimisel alati leidlikkusega silma paistnud. Lilled aias juba õitsevad, aga vihma sajab ja pildistamine hakkab kiiva kiskuma? Tahaks mõnele omapärasele motiivile põnevat tausta, aga photoshopata ei viitsi või tundub see liigse soperdamisena?

Nii mõnedki fotograafid on avastanud väga laheda mooduse, kuidas tausta vahetada täpselt selliseks nagu hing ihkab, kusjuures ilma ühtegi võõrast pilti pätsamata või eelseadistatud tarkvara kasutamata.

- REKLAAM -

Kõige lihtsam moodus, millest oleme ka kirjutanud, on muidugi värviline paber või muu sibru-säbru taustaks panna, aga paraku ei anna see eriti palju mänguruumi. Palju kuumem trikk on kasutada helendavat arvutiekraani.

Näiteks meie fotojutustaja Jan Lepamaa võttis kehva ilmaga ühe kellukese, pritsis selle märjaks, avas monitoris taustaks oranži loodusvõtte ja palun, tulemuseks on täitsa nunnu pilt, eksole!

Foto: Jan Lepamaa

Telgitagune nii nunnu pole, aga ega peagi olema 😊

Foto: Jan Lepamaa

Reigo Reimets, tuntud mikro-makrofotograaf, kasutas mõned aastad tagasi sama tehnikat. Kui korraldasime Fotoluksiga Eestimaa kaunite fotode fännilehel fotokonkursse nimega „Fotojaht“, siis esitas Reigo ühel fotojahil neljast poolfinaalist (teemad olid „Kevad“, „Suvi“, „Sügis“, „Talv“) kolmel juhul pildid, mille taustaks olid arvutiekraanil tema enda varasemad ülesvõtted.

Foto: Reigo Reimets
Foto: Reigo Reimets
Foto: Reigo Reimets

Reigo ise selgitas tehnikat nii: „Taga oli arvutiekraan minu enda pildiga, mida olin varem pildistanud. Suled olid otsapidi kausis, millesse olin vett nii palju pannud, et tekkis väike kuhi, vee all olid elektrooniku käpad, mis hoidsid sulgi vartpidi kinni ja kaameraga pildistasin nii, et vee all olevaid asju näha ei jäänud – jäi vaid ekraanil oleva pildi peegeldus”.

Sama tehnikaga valmis ka finaaltöö teemas „Armastus“ ja lõpuks pani Reigo selle pildiga fotojahi esikoha koos korraliku auhinnaga taskusse.

Foto: Reigo Reimets

Katsetamine tasus ära!