Aeg-ajalt ütleb fototehnika üles. Rikki võivad minna nii kaamera kui objektiiv, vahel ka midagi muud, igal juhul ei tule pildistamisest enam midagi välja.

Aga kuhu tuleks nässu läinud toode remonti viia? Sellist küsimust on foorumites vähemalt kord nädalas, seega võtame asja siin kokku ja koostame nimekirja, kuhu oma katkine fotokaamera, objektiiv, välklamp vms remonti viia.

Alustame loomulikult sellest, et kui tegu on uue tehnikavidinaga, siis on sellel veel kehtiv garantii (eeldusel, et kaup pole ostetud kurat-teab-kust-netipoest ja garantii ka Eestis pädeb). Sel juhul on ainus arvestatav variant ametlik esindus või maaletooja. Allpool on nimekiri ametlikest garantiiremonti teostavatest firmadest vastavalt margile. Nimekiri ei ole muidugi lõplik, aga enamlevinud kaubamärgid on kaetud.

- REKLAAM -

Kui tegu on juba kasutatud tehnikaga, mille garantiiaeg on möödas, siis lisaks eelpoolmainitud firmadele on valikuvõimaluseks ka paar allpool olevat remondikohta. Taaskord pole nimekiri lõplik, sest kohti, kus oma fototehnikat remontida lasta, on palju rohkem kuni kuldsete kätega naabrini välja. Aga turul on siiski paar tublimat tegijat, kes tuleb igal juhul ära märkida.

  • Fotoremont OÜ (Tiit Rööp FIE). Mees, keda peaks teadma pea kõik vähegi remonditeemadega kokku puutunud fotohuvilised. Ta on tegelenud fototehnika remondiga juba aastast 1987. Kindel ja usaldusväärne koht, kus oma fototehnikat remontida või hooldada.
  • Afotar OÜ. Remondivad, puhastavad, kalibreerivad ja hooldavad kõiksugu fototehnikat. Muuhulgas putitavad nad uuele elule ka Elinchrome, Bowens, Hensel ja teisi kaubamärke kandvaid välklampe ning stuudiovalgusteid.

Selles nimekirjas olevate firmade abil peaks 99,9% fototehnika remondimuredest lahenduse leidma.

Kui keegi soovib midagi täiendada või lisada, siis palun julgelt märku anda e-mailile: [email protected]

- REKLAAM -