Ööfotograafia on fotožanr, mis paneb mul kõige rohkem silma särama ja südame kiiremini lööma. Olgu selleks lihtsalt tähistaevas koos linnuteega või erakordsed virmalised.

Keset ööd tähistaeva all seigeldes ning kogu selle ilu koos maastikuga jäädvustamine on minu jaoks midagi väga müstiliselt erilist. Viimase paari aasta jooksul on mul õnnestunud tähistaevast jäädvustada ka Eestist väljaspool, näiteks Madeiral, Korful ja Sloveenias. Uued keskkonnad, maastikud ja ilmastikuolud, mis viivad mugavustsoonist välja ning pakuvad uusi ägedaid kogemusi ja elamusi. Reisida on küll tore ja saab kogeda erinevaid ilusaid maailma paikasid, aga lõpuks kipub ikkagi nii olema, et Eestis jäädvustatud fotod on kõige erilisemad. Ilmselt sellepärast, et Eestis linnutee ja eriti virmaliste jäädvustamise võimalused on väga piiratud ja see muudab kogu protsessi väljakutsuvamaks.

- REKLAAM -

Sellega seoses Eestis tabatud foto tähistaeva all omab minu jaoks ikkagi kõige suuremat väärtust ja tähtsust.

Allpool leiate mõningad ööfotod, mis mul on õnnestunud Eestis tabada.

Korraldan ka Eesti maastikel algajatele mõeldud privaatseid ööfotograafia workshoppe, kus süveneme ööfotograafia algteadmistesse ning räägime kuidas teha esimesed sammud tähistaeva ja virmaliste jäädvustamisega. Lisainfot saab: https://et.herverannu.com/