Aktiivse pildistamisega olen tegelenud hobikorras paar viimast aastat. Enamasti pildistan loodust, inimesi pildistan väga harva. 

Suvise Fotojahi finaalteema „Erinevus rikastab“ andis omajagu peamurdmist. Kohe algselt oli plaanis teha foto noorte nutisõltuvusest. Ainukeseks takistuseks oli see, et mul oli finaali foto tegemise ajal töönädal. See tähendab, et enamuse ajast viibin ma merel ja oma idee teostamiseks nagu aega ei olegi. Lisaks ega ma täpselt teadnudki veel, kas saan vajaliku arvu lapsi kokku ja kas lapsevanemad on nõus sellega, et nende lapsi pildistatakse.

Töönädalas tekkis päevane auk, kus oli vaja see pilt ära teha. Sõitsin linnast maale otse Laukna lasteaia juurde ja rääkisin oma pildiideest. Lasteaias võeti mu idee hästi vastu ja rääkides lapsevanematega sain ka nendelt nõusoleku. Pildistamise planeerisin päikeseloojangu ajaks, et selgesse taevasse saaks natuke värvi juurde. Pildistamise ajaks tuli kohale 7 last ja lapsevanemad. Algne plaan kasutada mänguväljakul erinevad atraktsioone langes kohe ära, kuna pilt oleks jäänud liiga segane ja nii saigi valitud liivakast, kus sättisin lapsed istuma nii, et nende vahelt jääks paistma liivakastis liiva loopiv tüdruk.

- REKLAAM -

Kasutasin valget suitsu udu tekitamiseks, ühte välku peategelase paremaks valgustamiseks. Siinkohal olid abiks lastega kaasas olevad isikud – kes hoidis välku, kes jooksis suitsuga ringi. Teine välk pidi tekitama kontrasti istuvatele lastele. Kuna mul välguga valgustamise kogemused suuresti puuduvad, siis selles osas jäi mu idee teostamata. Samuti lootsin, et nutitelefonid laste käes valgustaksid laste nägu, aga väljas oli selle jaoks liiga valge.

Olin seadnud eesmärgiks, et nutitelefonides askeldavad lapsed jääksid varjualale kui lapsepõlve tumedam pool ja liivakastis mängiv tüdruk viskaks liiva ja näitaks oma emotsiooniga välja, et liivakastis mängimine on igati vahva tegevus, samas üritaks teiste laste tähelepanu võita. Foto pidi tulema selline, et igaühel, kes seda vaatab, tekib oma emotsioon ja oma lugu. Foto pidi valgustama järjest süvenevat probleemi ühiskonnas. 

Fotole ma otsest pealkirja ei olegi välja mõelnud, las pealkirjaks jääb nagu Fotojahi finaalteemagi oli ehk „Erinevus rikastab“.

Meelis Koksi tegemisi saab jälgida:  https://www.facebook.com/meeliskoksphoto/

“Erinevus rikastab” oli äsjalõppenud Eestimaa kaunite fotode kogukonna ja Fotoluksi poolt korraldatud Suvise Fotojahi 2019 (järjekorras kuues) konkursi finaaltöö ning Meelis Koks krooniti konkursi võitjaks. Kõikide finaaltöödega saate tutvuda siit: https://www.facebook.com/pg/beautiful.pictures.of.Estonia/photos/?tab=album&album_id=2361922827355583 

 

- REKLAAM -