Golfifotograafia eripära on suuresti selles, et sa oled keset mängu, kus ühest küljest ei tohi mängijaid segada ja teisest küljest pead arvestama, et ei tohi mitte mingil juhul kuskil ette jääda – golfipalli algkiiruseks võib olla enam kui 200 km/h!

Olen golfifotograaf olnud 14 aastat ja selle aja jooksul ühte koma teist näinud. Aga mitte kunagi ei tasu öelda, et sa oled kõike juba näinud!

- REKLAAM -

Kui ma tavaliselt pildistan võistlusi ja poseeritud fotosid teen harva, siis seekord läks teistmoodi 🙂 Just uue rakursi leidmine koos uue ideega teeb ikka ja jälle meele rõõmsaks. Just see hetk, kui näed, et tabasid õige momendi!

Kõnealuste piltide idee tuli suvisel ajal Niitvälja Nike Noortetuuri pildistades, kui üks noortest otsustas pärast 6. raja avalööki ennast natuke venitada. Kallutas pea selja taha ja pani käed maha. Mis siin salata, sellisel kujul ei suuda enamik golfimängijaid painduda. Seda hetke ei saanud kasutamata jätta ja küsisin, kas ta saaks sama teha ka golfikepiga. Liz oli hea meelega nõus ja nii tegimegi esimesed proovifotod ning leppisime kokku, et otsime sobiva valgusega õhtuse hetke ja  laseme fantaasial lennata.

Foto: Mats Soomre

See hetk saabus pühapäeval, 13. septembril, kui toimus heategevuslik golfivõistlus Niitvälja President Cup, kus koguti  toetust Carolin Illenzeeri Fondile. Kohe pärast võistlust läksime õiget valgust otsima, mida seekord jagus kolmveerand tunniks ja sedagi vahelduva eduga. Pilved tulid ja läksid.

Liziga tulid kaasa tema kolm sõbrannat-trennikaaslast, sest koos on ikkagi lõbusam. Mul oli plaan olemas selles osas, kus ma kindlasti vähemalt ühte fotot soovin. See oli nagu soojendus mõttelennule. Ja siis lasime inspiratsioonil lennata. Jooned, kaared, valgus, taust, poosid, golfipall ja golfikepp ning lipp green’il olevas augus lisaks. Ja muidugi kordusvõtted…

Foto: Mats Soomre

Fotod tegi heaks ja pildistamise kergeks Lizi väga leidlik ja mõnus kaasatulek kogu ideega. Kui sul on modelliga hea kontakt ja ta mõttega kaasa tuleb, muutub foto alati kordades paremaks.

Kõige aeganõudvam oli leida sobib päev, kus väljakul ei ole eriti mängijaid, sest teiste segamine pole viisakas, koos sobiva õhtuse valgusega.

Foto: Mats Soomre
Foto: Mats Soomre

Kõige keerulisem? Proovige golfikepiga tabada alla langevat palli. Siis tehke seda jooksu ja hüppe pealt. Head harjutamist!

Fotol: Liz Margaret Kõõra, Niitvälja Golf

Mats Soomre Instagram https://www.instagram.com/matssoomre/

Mats Soomre Facebook https://www.facebook.com/mats.soomre

Golf Moments Facebook https://www.facebook.com/GolfMoments/

Fotogaleriid veebis https://www.soomre.com

KoostööKunstiKool Belbin Eesti https://www.belbin.ee

Mats Soomre, Eesti golfifotograaf

KoostööKunstiKool Belbin Eesti asutaja, juhtimis- ning meeskonnatöö treener