Lapsena meeldis mulle väga Pixar´i multifilm, mille peategelaseks oli laualamp. Mõned aastad tagasi leidsin poest pisikese laualambi ja meenus lapsepõlves nähtu. Ostsin sellele pisikesele lambile ka suurema lambi juurde ja tegin esimese pildi. Sellel hetkel veel seeria loomist plaanis ei olnud. Aga lampidel oli justkui elu sees ja ma jätkasin nende pildistamist, millest kasvaski välja kogu see seeria, millest osa pilte on näha ka siin galeriis.

 

- REKLAAM -

Fotod: Larianna Holm

Ühe pildi tegemine on päris suur ja ajamahukas töö. Ma ei kasuta hiljem arvutis fototöötlusega detailide lisamist või situatsiooni muutmist. Kogu pildil nähtav on ka päriselt olemas ja just selline. Enamus rekvisiite tuleb ise valmistada. Ise saen, värvin, liimin ja puurin vajalikud detailid. Kõige suurem väljakutse on just detailide suurus ja selle tõttu ei saagi tihti asju osta poest, vaid tuleb ise valmistada. Loomulikult kõiki asju teha ei oska ega jõua. Osad leian veebikaubamajadest, osad poest. Teinekord annab idee just mingi väike aksessuaar poeletil või suurem elukorralduslik muudatus, nagu näiteks koroonakriis.

Ma loodan, et Lambipere vaatajad suhtuvad sellesse samamoodi nagu muinasjuturaamatusse või multifilmi. Ja kui vaataja näole tuleb naeratus, siis ongi Lambipere tänulik.

Larianna teiste töödega saab tutvuda tema Facebooki lehel Larianna Holm Photography