Päikest on olnud sellel aastal loetud päevi, kui mitte öelda, et suisa tunde. Üle pika aja aga tõotas tulla värviline loojang ning suur tahtmine oli seda kvaliteetseks kujunenud valgust jäädvustada.

Kahjuks erilisi plaane kuhugi fotogeenilisse kohta minekuks ei olnud ja aega plaane teha ka enam mitte. Kuid terve selle lumerohke talve on kodu lähedal uitamas olnud kitsed, kes põldudel talivilja lume alt endale söögiks kraabivad.

- REKLAAM -

Foto: Janek Laanemäe

Nad on igapäevased kaaslased ja olude sunnil üsna harjunud ka inimestega. Loomulikult ligi neile jalutada ei saa, aga autoga sõites ei tee nad sellest enam väljagi. Siis otsustasingi, et kasutan varjena oma autot, lahtisi aknaid ja veeren vaikselt mööda põlluvaheteid lootuses, et mõned kitsed on teele lähemale tulnud ja lasevad end ka pildile püüda.

Foto: Janek Laanemäe

Teinekord plaan õnnestub ja sedasi ma vaikselt siis veeresin oma neljarattalise “varjega”. Tee servades olevad hanged kindlasti summutasid ka minu tegevust ning ühel hetkel olingi märkamatult jõudnud kitsede magamistuba pildistama. Osad olid mõnusalt lumme kaevatud pesades puhkamas ning valvur nende rahu ja turvalisust jälgimas.

Foto: Janek Laanemäe

Sessioon kestis kokku tunnikese ja selle ajaga langes temperatuur kõvasti üle kümne kraadi, põllule tuli udu ja ilm muutus väga kargeks. Järgnev öö oligi üks selle talve külmemaid.

Foto: Janek Laanemäe
Foto: Janek Laanemäe
Foto: Janek Laanemäe

Janek Laanemäe teiste töödega saate tutvuda https://www.facebook.com/Janekfotocom ja https://janekfoto.com/