Vee pildistamiseks on nii palju erinevaid võimalusi, et sellest võiks eraldi raamatu kirjutada.
Oskajad teavad — välkude, võimsa makroobjektiivi ning heli- ja valguspäästikutega on võimalik imesid teha. Tegelikult piisab lisavarustuseks ka taskulambist ja pipetist.
Soojenduseks tasub proovida pildile püüda lihtsalt vette langevat tilka. Statiivile sätitud kaamera tuleb õige nurga alla sättida, ISO-säri-ava ja teravuspunkt paika kruttida ning fotosessioon võibki alata. Kui seaded on paika saadud, algab loominguline osa, mille käigus on avastamisruum lõputu.

Foto: Jan Lepamaa

Peale esimesi edukaid tilgafotosid kasvab ka isu. Muuta saab tausta (värvilised paberid, valgus jne), toiduvärvidega saab toonida nii tilka ennast või hoopiski vett, kuhu tilk pritsmeid tekitades langeb, muuta saab anumaid igavast morsiklaasist peente pokaalideni jne. Ja kes on öelnud, et pildistada tuleb kraanivett — iga vedelik on eriline, miks mitte tilgutada koort kohvi sisse või veidi venivat siirupit sinisesse aknapesuvahendisse? Tekkivad mustrid on ainulaadsed ja iga foto kordumatu ning selles fotožanris juhtub sageli nii, et esmapilgul kõige igavam pilt võib üllatuslikult muutuda nauditavaks kunstiteoseks.

Foto: Peep Sooman

Veega „mängimine“ muutub kiirelt kvaliteetseks toidufotograafiaks, kui igav tilk asendada mõne hõrgu marjaga, mis näiteks piima sisse kukub. Punased maasikad, tumesinised mustikad või oranžid astelpajumarjad annavad fotole mõnusat koloriiti, samas kui habras, kuid majesteetlik valge piim ümber langeva marja kujundeid vormib. Selliste fotode puhul on juba teadlik taustavärvi valimine kohustuslik. Soovitan musta kangast või paberit, kuid katsetamiseks on loomulikult terve värvipalett. Lisavalgustus muutub samuti kohustuslik, olgu selleks kasvõi tugev taskulamp, et vedelikku langev toode kiire säriajaga fotol „külmutada“.

- REKLAAM -

Foto: Jan Lepamaa

Kui lauale ehitatud ministuudio ära tüütab, siis suuremaks solberdamiseks tuleb vannituppa kolida. Riputage vanni või suure pesukausi kohale veega täidetud õhupall, mis poleks hilisema koristamisvaeva vähendamiseks ülearu pingul. Taustaks sättige midagi tumedat, paluge pereliikmel nõelaga pall puruks torgata ja tulistage, kuidas kaamera jaksab. See võib olla lõbus tegevus tervele perele! Aususe huvides tuleb ära märkida, et ilma välguta korralikku tulemust ei saa.

- REKLAAM -