Pildistamise intensiivsus on igal inimesel väga erinev. Mõni pildistab iga päev, samas kui mõni teeb seda ainult korra nädalas või korra kuus. Pole õiget ega valet – erinevad valikud sõltuvad inimese isiksusest ja ka võimalustest.
Kuid paljude fotograafide isiklike kogemuste põhjal saab väita, et parem on pildistada 5 minutit iga päev selle asemel, et teha seda 5 tundi järjest nädalavahetusel. Järjepidevus on siinkohal võtmetähtsusega.
Pildistamise oskuste lihvimine on nagu iga muu treening ja õppeprotsess. Ei saa heast õpilasest oskuslikku viiuldajat, kui poogna kääksutamise tund on vaid korra kuus. Korra nädalas tennist mängides jäädki harrastaja tasemele, sest harv treening ei taga veatut servi.
Väike mõttetreening kasvõi mobiiliga pilti tehes tuleb tegelikult suureks kasuks. Alati ei pea kaasas tarima kallist ja rasket fototehnikat, saab ka lihtsamalt. Ka telefoniga pildistades tuleb mõelda kadreerimisele ja kompositsioonile, mis ongi ilusa pildi alustalad.
Pilte tehes veenduge, et need oleksid teie jaoks ka olulise isikliku väärtusega. Lihtsalt ja tuimalt enda ümbrust pildistada, et 5 minutit täis saaks, ei oma suurt arengulist väärtust. Pildistage oma lähedasi, koduloomi, olustikku ja emotsioone. Need hetked väärivad säilitamist ja hilisemat meenutamist.
Kui tavapildistaja elukorraldus ja huvi võimaldavad, siis killuke fotoelamust päevas ja kaasamõtlemist on parem, kui ohverdatud nädalavahetus fotografeerimise üledoosi seltsis. Kindlasti ei sobi need nõuanded eriliiki fotograafidele, kelle eesmärgiks ongi selle ühe ja ainsa foto nime pool elu passida metsavarjes või kolada päevi ja öid ringi rabades, lootes tabada seda “õiget” hetke.
Algajale on hea just igapäevane treening, lihvimaks enda oskusi ja õppimaks mõtlema saadava tulemuse peale. Edasijõudnud talitavad ju niikuinii enda tahtmist mööda, nad juba teavad, mida teevad.