Sageli öeldakse algajale, et nad ei kasutaks pildistamisel kaamerasse sisse ehitatud välku. Et võiks proovida ilma ja saada pildile seeläbi naturaalsemad ning korrektsemad valgustingimused, seda eriti just päevasel ajal. Tegelikult pole see päris alati õige soovitus. Vahel tasuks just sagedamini kasutada välku, isegi kui see on kaamera enda oma.
Enamikel juhtudel on meie valgusolud pildistamisel head või väga head, seda ka nii kuldse tunni kestel päikesetõusu ja -loojangu ajal. Või laseme aknast lihtsalt piisavalt valgust sisse ja saame ikka ilusti hakkama. Nii tekibki küsimus, milleks seda lisavalgustust üldse vaja on? Täitsa õige, aga…
Kui teete pilte keset kirgast päikesevalgust, siis on hoopis teine lugu. Paljud pinnad on ülesäris ning osad alad tugevalt varjus. Kuidas siis sellise olukorraga hakkama saada? Kasutage välku!
Selle abil saate pehmendada tugevas kontrastis olevaid varjualasid ja tuua välja objekte, mis muidu jääksid peitu. Kui valid sobivad seaded, jäävad ka ülesäris olevad alad kenasti pildile ja nende asemele ei teki lihtsalt valge plekk.
Kindlasti olete kogenud ka seda, et vastu päikest automaatrežiimil inimese pildistamisel on tulemuseks, et heleda nahaga põhjamaa inimesest on äkki saanud pildil tõmmu mustanahaline lõunamaa tegelane. No vot… Siingi tuleb appi sõber välk. Natuke pusimist seadete kallal, et sõltumata valgusoludest välk sähvataks ja tulemuseks on palju naturaalsemad inimesed.
Nii et kui järgmine kord välisel suvepeol pilte teete, siis kaaluge välgu kasutamist, et inimesed ikka inimese moodi pildile jääksid, mitte mooramaalase moodi välja ei näeks… 🙂