Oma fotokola pidev kaasas tassimine on üheks tüüpilisemaks veaks, mida paljud “rohelised” fotograafid teevad. Aga äkki tekib vajadus kasutada erinevaid objektiive ja muid abivahendeid? Oleme ausad, no ei tule.

Kui lähed pikemale väljasõidule ja autos või ööbimiskohas on ruumi piisavalt, siis pole varustuse kaasas tarimine mingi eriline patuasi – äkki tahadki täna pildistada makrovõtteid, homme lainurgaga linnavaateid ja ülejärgmisel päeval hiilida teleobjektiiviga põtru jäädvustama.

Küll aga kohtame nii metsas kui linnas aega veetmas hulganisti fotosõpru, kes mõnetunnise jalutuskäigu ajaks “oskavad” ka kogu kraami kaasa vedada ja keskenduvad jalutuskäigu nautimise asemel hoopis kirumisele, kui kuramuse raske kott neil seljas on. Vahel käib selle kirumisega kaasas ka uhkeldav alatoon, kui palju see kotitäis ikka kokku maksis, mis lisab olukorrale veelgi huumorit juurde.

- REKLAAM -

Täiesti eraldi teema on pikemad (lennu)reisid, kus lubatud pagasi hulk on piiratud ja asju tuleb tihtipeale ühest kohast teise käe otsas tarida.

Ole sa siis tavalisel fotoväljasõidul või meeleolukal perepuhkusel, enamustel juhtude piisab siiski ühest peamisest objektiivist, millele tasuks kõrvale sokutada mõni lisaobjektiiv. Ärge siis unustage, see soovitus kehtib algajatele. Elukutselised fotograafid (ja ka enamus entusiaste) teavad täpselt, mida neil kaasas on vaja kanda ja vahel ongi vaja minna uitama terve killavooriga. See on nende teadlik otsus ja siinkohal pole midagi kellelegi õpetada – kui on vaja, siis on vaja.

Alustavatele fotograafidele soovitan aga perekondlike väljasõitude ja reiside korral pista taskusse üldse väiksem kompaktkaamera või kasvõi keskmisest parema kaameraga telefon. Kui kogu energia ei kulu fotovarustuse vedimisele, siis jääb rohkem aega nautida väljasõitu ennast, rääkimata sellest, et olete oma kaaskondlastele oluliselt meeldivam seltsiline.

- REKLAAM -