Facebooki fotokeskkondade seire näitab, et erinevalt teistest suurgruppidest on “Eestimaa virmalised” peaaegu seisma jäänud. Kõigest 277 uut liiget aasta jooksul tähendab ju, et päevas lisandub sinna keskmiselt vähem kui üks inimene. Kõik ülejäänud 10 000+ keskkonnad näitavad aastast kasvu neljakohalistes numbrites.

Arutasime seda anomaaliat ka toimetuses ja pakume välja mõned variandid.

  1. 2019 oli Eestis räbal virmalisteaasta ja kui uut materjali peale ei tule, ei kasva ka grupp.
  2. Loodusfotogrupid on nii suureks kasvanud, et riisuvad spetsiifiliselt grupilt koore ja parimad palad postitatakse mujale.
  3. Reaalajas täienev veebileht virmalised.ee annab vajaliku info kätte ja grupp on muutunud nõustamiskeskusest tavaliseks nišifotogrupiks.
  4. Eelneva tõttu on grupi administreerimine läinud nn vabakäigule, selmet erinevate kampaaniatega või reeglite lõdvendamisega elu sees hoida.

Igal juhul soovib toimetus grupi vedajatele kindlat meelt ja loodetavasti ei näe me käesoleval aastal juba negatiivset “iivet”.

- REKLAAM -

Täpsemalt saad tutvuda seirega klikates pildile.

Kui tead mõnda 1000+ keskkonda, mis tabelist on välja jäänud, anna palun sellest teada [email protected].

Olen Facebooki 1000+ liikmetega fotolehtede ja -gruppide arenguid jälginud juba poolteist aastat. Ei mäletagi, miks selline vajadus tekkis, aga fotograafidelt saadud tagasiside oli positiivne ja nii on see muutunud juba igakuiseks rutiintegevuseks.

Seires on kõik mulle teadaolevad fotograafiaga seotud keskkonnad, millel on vähemalt 1000 liiget, kusjuures välja on visatud kõik kommertslehed. Nii ei näe selles nimekirjas fotopoode, autorilehti ega muid kaubanduslikke eesmärke täitvaid gruppe ja fännilehti.

Roheliseks on märgitud kõige suuremad hüpped nii viimase kuu jooksul kui aastatagusest ajast, seega on hea silma peal hoida, milline keskkond areneb kiiremini. 

- REKLAAM -