Jaga sõpradega


Täna täitus fotograafide teemaveebil „Fotojutud“ esimene tegutsemisaasta. Toome selle puhul välja veidi statistikat, lisaks palusime valitud lugejatel kriitiliselt hinnata, kuidas hakkama oleme saanud.

- REKLAAM -

Kõigepealt kuumimad ilmunud lood:

https://fotojutud.ee/topics/uudised/21-eesti-fotograafi-kelle-instagram-kontol-voiksid-silma-peal-hoida/
Lugejaid: 5852

https://fotojutud.ee/topics/uudised/esmaspaevast-algab-nutifotokonkurss-kevad-telefonis/
Lugejaid: 5278

https://fotojutud.ee/topics/varia/fotograafi-avalik-kiri-abielluvale-sobrale/
Lugejaid: 5116

Aasta jooksul on meil ilmunud kokku 240 artiklit, millele lisandub 72 lugu varasemast digilehe arhiivist. 312 artiklist leiab iga fotohuviline loodetavasti midagi huvitavat.

Et huvipakkuvamatel artiklitel on ligi 6000 lugejat, on imevärk – see on juba võrdne Delfi teemaveebide juttudega.

Nüüd veidi igavamatest numbritest. Aasta jooksul on fotojutud.ee lehte külastanud üle 78 000 unikaalse kasutaja. See ei tähenda küll päris 78 000 inimest, kuna osad kasutavad lehel käimiseks mitut seadet. Korduvkülastajaid on muljetavaldav 19 500 kasutajat (loe: seadet).

Muidugi mõista ei käi kõik korduvlugejad lehel iga päev – nišiveeb ei ole Delfi, kus tuleb 10 klikki päevas teha, sest muidu võid midagi maha magada. Oleme enda jaoks püsilugejaks defineerinud korduvkülastajad, kes just viimase jooksva kuu jooksul on lehte külastanud enam kui korra – neid on hetkel meil üle 3300.

Vaid kaks eelnevat kuud olid märksa suurema külastatavusega, kuid seal oli kaks võimendit. Kodurežiimiga eriolukord ja ootamatult suureks kerinud nutifotokonkurss andsid kõvasti väge juurde. Kokkuvõtteks võib aga öelda, et püsivalt on meie lojaalne lugejaskond enam kui 3000 pealine, mis on ootamatult hea tulemus.

Allolevas diagrammis toome välja külastatavuse kuude kaupa.

Allikas: Google Analytics

Et mitte ennast numbrimaagia abil kiitma jääda, siis palusime sünnipäeva puhul 3 fotograafi, et nad ilustamata arvustaks meie viimase aasta tegemisi. Ilma ühtegi piuksu vastu ütlemata avaldame need muutmata kujul. Aususe huvides märgime ära, et kõik kolm fotograafi olid mullu Hooandjas meie projekti toetajad.

Arbo Rae

“Uskusin fotojutud.ee vajalikkusesse ja tegijate motivatsiooni, tänaseks võib veendunult öelda, et ka jätkusuutlikusse. Selline suurt osa harrastajaid kattev moodne ja sisutihe infokanal Eestis puudus, kõik varasemad katsetused on suuremalt jaolt varjusurmas või vaevumärgatava elutegevusega. Täna naudin Fotojuttudes persooni- või teemalugusid, kus minnakse minu jaoks piisavalt süvitsi ning head pildimaterjali ja -lugusid. Uudiseid tarbin ilmselgelt algallikale lähemalt ja täna on tehnikauudiste avaldamisel oluline mitte nädalad ja päevad, vaid lausa tunnid ja minutid. Sellist lavatagust – kuidas mingi pilt on tehtud – koos piltide või lausa videotega lugusid, võiks enam olla. Isiklikult jätab külmaks refereeritud „how to“ nupukesed. Olen neid ka ise kirjutanud, kuid eeldangi, et kõigile lugejatele oleks seal midagigi. Kõige kiiremini panevad edasi kerima apokalüpsiseennustused – täna jah, hirm müüb, aga tahaksin end sellest säästa niipalju kui võimalik.
Palju õnne ja pikka iga Fotojuttudele!”

Liina Prohhorov

“Kui „Fotojutud“ paberil alustas, oli see Eesti fotomaastikul kuu oodatuim aeg. Värske, sisukas ning parajalt vürtsika alatooniga kirjutatud. Aasta jooksul on näha, et mõtted hakkavad otsa saama. Lugejaskond kasvab koos lehega. Algajatest on saanud eeldatavalt edasijõudnud, kuid viimastele jääb lugemist väheseks. Uuel aastal ootame uusi, kaasahaaravaid ja meeli ergutavaid artikleid! Palju õnne!”

Vambola Kurm

“Mida ma arvan Fotojutud.ee tegemistest ja arengust aasta möödudes peale stardipauku? Arvan, et tehes kunagi väikese panuse Hooandja projektile, ei osanud ma midagi sügavamõttelist arvata 🙂 Otsus toetamiseks sai tehtud nö isiklikel kaalutlustel ja tutvustel. Olen mõne selle keskkonna eestvedajaga varasemate ja praeguste tegemistega kokku puutunud ja märgilisteks sõnadeks on saanud entusiasm, kvaliteet ja põhjalikkus. Täna, vaadates Fotojutud.ee lehel ringi, olen veendunud, et see on hea ja vajalik projekt lihtsalt lugemiseks või ka mõne tarkusetera kõrva taha panemiseks. Mida sooviks pikemas perspektiivis näha? Pidevat arengut kaasaegse fotomaailma kajastamisel ning ehk ka pisut süvitsi minemist erinevate fotostiilide tutvustamisel.”

Täname kõiki toetajaid, lugejaid ja kaasaelajaid!

„Fotojutud“ toimetus koosseisus Jan Lepamaa, Janek Laanemäe, Peep Sooman ja Priit Tammjärv

Jaga sõpradega


- REKLAAM -