Jaga sõpradega


Päris palju arutletakse selle üle, ega meil teemad otsa ei saa, ega meil jaks otsa ei saa, ega meil raha otsa ei saa jne.

Vastame lühidalt – Fotojutud jääb püsima ja ei saa otsa üks, teine ega kolmas.

- REKLAAM -

Numbrid on fotograafide teemaveebi kasuks ja me peaks olema purulollid, kui sellist meediaruumi prügikasti viskaks.

Natuke numbritest ka lähemalt. Avasime teemaveebi 7. juunil ehk umbes-täpselt 3 kuud tagasi.

Teemaveebis on emakeelseid fotograafia-alaseid artikleid hetkel kokku 137. Tõsi, siia on lisatud ka varasemad digiajakirjade artiklid (ca 60), aga see ei kahanda mingil moel selle mahu väärtust, kuna digiajakirja niikuinii paljud kätte ei saanud.

Artiklite arvust olulisem on loomulikult see, kas meie tehtut keegi loeb ka. Loeb, päris palju loeb!

Kolme kuuga on meie veebi külastanud ligi 16 000 inimest. Kurbusega tunnistame, et tsipa üle 10 000 neist olid ühekordsed uudishimulikud uitajad, kuid sama suure uhkusega tõdeme, et püsikülastajaid on meie lehel 5000 inimest, mis on kaks korda rohkem, kui digiajakirjal oli tellijaid!

Loetuim artikkel „Fotograafi avalik kiri abieluranda sõudvale sõbrale“ on kogunud üle 4000 lugeja, mis on võrreldav juba Delfi teemaveebide loetavusega, ka teised TOP-lood ei jää kaugele maha.

Meie ostu-müügifoorumit on külastanud üle 2500 erineva fotograafi. Siinkohal tekib küll küsimus, miks nii suurele auditooriumile postitatakse võrreldes teiste foorumitega suhteliselt vähe ja kas tõesti on ainsana triki ära tabanud Fotoluks, aga noh, iga hea asi tahab harjumist. Me ei nurise.

Infotehnoloogilistest töödest. Hetkel on meil Hooandja toetuste eest töös paar põnevat vidinat, mis võimaldavad tulevikus igal huvilisel endale erinevaid teavitusi tellida. Kui tänased teavitused piirduvad ostu-müügifoorumi vastustega, siis loodetavasti juba lähitulevikus saab endale tellida teavitusi uutest artiklitest (ehk ka kategooriate kaupa) ning uutest foorumipostitusest (ehk ka valitud otsingusõnade kaupa). Arendusi on õhus veel, aga kõigelt pole põnev katet pealt tõmmata. Õnneks raha meil kontol nende tegemiseks on (aitäh veelkord hooandjatele) ja jooksvad püsikulud oleme suutnud siiani reklaamidiilidega ära katta.

Fotojuttudel on tekkinud oma heade sõprade ring. Alles paar päeva tagasi tegime nimekirja fotograafidest, kellega meil on mingil moel positiivne „suhe“ – olgu selleks siis äriline, sisuline kaasautorluse näol või muu meeldiv koostöö. Sinna ringi kuulub juba 35 mainekat fotograafi, eesotsas loomulikult nimekaimatega nagu Kaupo Kikkas ja Jarek Jõepera, kes jagasid lugejatele oma ilmavaateid lihtsates ja inimlikes intervjuudes.

Kuid sõpru pole meil kunagi liiga palju!

Kui tunned, et soovid Fotojuttude tegemistes kaasa lüüa, anna endast meile märku info@fotojutud.ee. Iseäranis oodatud on sisulised kaastööd, nagu saatis meile näiteks elupõline fotograaf, lindude pildistamisele spetsialiseerunud Arne Kiin!

NB! Head hooandjad! Preemiate jagamine sattus kõige kehvemale ajale üldse, nimelt puhkusteperioodile. Hoiame valvsalt silma peal, et iga toetaja oma preemia kätte saaks ning viimased pildid on trükitud, allkirjastatud ja valmis postisüsteemi liikuma. Selle jokutamise eest me vabandame siiralt!

Mõnusat lugemist ja mõnusat pildistamist!

Jaga sõpradega


- REKLAAM -