Jaga sõpradega


Eestikeelset fotoajakirjandust on proovitud aastakümneid viljeleda, kuid ikka ja jälle on erinevad katsetused varem või hiljem igavikku hääbunud. Erinevaid sotsiaalmeediaprojekte vedades ning fotoringkondades kolades oleme aga avastanud, et nõudlus selle järele on endiselt olemas. Enamgi veel, tehnika arengu kiirenedes, kui pea iga telefon on ka fotokaamera, see nõudlus isegi suureneb.On tõsi, et paljud fotoalased küsimused saavad internetist (võõrkeelsed) vastused. Foto kui selline oli on ja jääb.

- REKLAAM -

Kohalik fotoajakirjandus on aga midagi muud, kui lihtsad vastused lihtsatele küsimustele. Püüame esitatud materjalides ergutada fotosõpru oma seniseid piire ületama. Olgu selleks siis tipptegijate värsked töövõidud, erineva raskusastmega nõuanded – artiklid või intervjuud kohalike säravamate tähtedega. Samuti esitleme „karbist välja“ rubriigis lihtsas keeles põnevamaid tooteid, mis fotohuviliste tähelepanu võiksid pälvida. Toome teieni palju muudki põnevat ning huvipakkuvat.

Erinevalt varasematest katsetustest ei tee „Fotojuttude“ neljaliikmeline toimetus seda ajakirja raha pärast. Me usume siiralt, et Eesti fotomaastikul on paljud jutud rääkimata. Kui mõnda neist kunagi ka on räägitud, siis on need põhjatusse sotsiaalmeediasse ammuilma ära uppunud.
Ehk õnnestub meil need jutud nüüd talletada digitaalsesse ajakirja, mis potsatab tellija e-posti igakuiselt täiesti tasuta. Pole vahet, kas lugeja on algaja või elukutseline, kas ta teeb pilti telefoniga või kalli keskformaatkaameraga. Küll on vahe selles, kas fotosõber tahab edasi liikuda, areneda, kasvada. Kes otsib vihjeid, inspiratsiooni või ideid, on loodetavasti õiges kohas.

Selleks loodame kaasata rohkem ka kaasautorite jutukesi ning sellesisulised ettepanekud saatke palun aadressile info@fotojutud.ee, ka iga idee ajakirja arendamiseks on väga teretulnud! Samuti on teretulnud iga foto, mis meie lehele sobib. Mõnusat lugemist!

FOTOJUTTUDE TOIMETUS

Jaga sõpradega


- REKLAAM -