Horoskoobid ja kõik planeetide-tähtedega seonduv on nii kuum kraam, et mõni sätib enda fotovarustuse ostmise ka kuupäevale, mil Veenus (armastus ja raha) ning Jupiter (õnn) joondu oleks. Mis seals ikka. Kaasaegse ja proaktiivse fotosaidina ei saa ka meie sellest kõigest üle ega ümber.

Head fotograafid! Kinnitage palun turvavööd ja tutvuge lähemalt, millist sorti selfitajad te vastavalt oma sodiaagimärgile olete! Kui midagi ei peaks klappima, siis arvestage, et saatuse vastu ei saa ning tähed ei valeta, pigem olete siiani iseenda vastu ebaaus olnud ja on aeg teha oma käitumises tõsiseid korrektuure!

- REKLAAM -

Kõigepealt terminoloogiast.

Selfi (kõnekeeles ka selfie) = iseendast (ja kaaslastest) harilikult nutitelefoniga tehtud pilt*

Nutitelefon (ka nutifon) = seade, milles on ühendatud arvuti ja mobiiltelefoni funktsioonid*

Horoskoop = astroloogiline tabel või skeem saatuse või sündmuste ennustamiseks taevakehade seisu järgi kellegi sünnihetkel; ennustus selle alusel*

Sodiaagimärk (ka tähemärk või tähtkuju) = üks Päikese teekonna (ehk ekliptika) kaheteistkümnest osast (nt Kaljukits, Kaalud); selle sümbol*

*Allikas: www.sonaveeb.ee

Ja nüüd head lugemist.

JÄÄR: (21. märts-19. aprill). Julgus. Sa pole kunagi rahul nende igavate selfidega, mida kõik teised teevad. Jäära eesmärk on tõestada, et ta tahab olla tõesti julge tüüp. On selleks siis jäädvustatud hetk kaljuserval kõõlumisest või raudteerööbastel pikutamisest, ühte loosungit kannavad nad kõik. Põgene sealt vaba laps! Mida vastuolulisem ja ohtlikum on ümbrus, seda lahedam.

SÕNN (20. aprill-20. mai). Toidunautleja. Oled kõike muud kui tavaline väikeste nõudmistega hall hiireke ja võimalusel naudid peaaegu alati parimatest parimat. Kui lähed välja sööma, siis on sul raske oma elamusi teiste eest varjata. Küll aga eelistad pigem uhkes riietuses ja peenes restoranis hõrku praadi nautida, kui iga nurga alt endast selfisid teha. Kui aga see hetk on käes, siis sinu selfid pole kindlasti igavad ja üksluised, vaid külluslikud ning ülevoolavad, nagu ka toiduvaagen sinu nina ees.

Foto: Pixabay

KAKSIKUD (21. mai-20. juuni). Jagaja. Kas sa üldse mäletad, millal viimati selfi tegid? Parema meelega pressiksid ennast ühisele perepildile, kui poosetaksid üksi kaamera ees. Või teeksid enda ja sõprade fotodest korraliku kollaaži, et sellega netis „laineid lüüa“. Oled hästi sotsiaalne olend ja sul pole kavatsustki kogu au endale röövida, sest sinu enda arvates kuulub see au juba eos niikuinii ainult sulle.

VÄHK (21. juuni-22. juuli). Päikesekiir. Teed oma suurimad eluotsused sisetunde ja emotsioonide varal ning sinu selfi tegemise stiil ei erine ka sellest. Selle asemel, et pildistada olulist sündmust või oma kena riietust, eelistad teha selfi täpselt siis, kui selleks tuju tuleb, sest just nii tunned ennast õnnelikuna. Kui oled oma emotsioonidega maailma tipus, pole muudel asjadel lihtsalt tähtsust. Sind juhib rõõm ja see kajastub ka sinu piltidelt, ehkki endast suvalisel ajal ja suvalises asendis tehtud pildid ei pruugi teisi päris sama palju kõnetada.

Foto: Pixabay

LÕVI (23. juuli-22. august). Mõjutaja. Kujundad oma sotsiaalmeedias pilte, nagu seal oleks miljon jälgijat. Ehkki enamus enekate tegijatest ei jõua kunagi nii kauge verstapostini, siis Lõvidel on sinna jõudmiseks võimalused teistest suuremad. Teed selfisid kõikjal kuhu lähed, et informeerida sellest oma sõpru ja jälgijaid. Tead täpselt, millist selfit postitada, et see maksimaalselt oma eesmärgi täidaks. Näed piltidel hea välja ja teistel inimestel jääb tihti mulje, et elad glamuurset elu. Kas see tegelikult ka nii on, jääb sinu väikeseks saladuseks.

NEITSI (23. august-22. september). Autobiograaf. Sa pole kunagi olnud aktiivne selfide tegija. Kipud pilte pigem endale hoidma ja nende jagamisest suurt rõõmu ei tunne. Need on hetkejäädvustused sinu enda jaoks ja teistel pole nendega suurt pistmist. Neitsi selfid on tema isiklikud mälestused. Sulle meeldib endast tehtud fotosid küll aeg ajalt jälle sirvida ja silme eest läbi lasta, aga mitte sotsiaalmeedias presenteerida. Fakt, et need on alati võtta ning saad kunagisi hetki uuesti ja uuesti vaimselt läbi elada, on see, mis on tõeliselt tähtis.

KAALUD (23. september-22. oktoober). Boheemlane. Sa oled üldiselt rahulik ja vaoshoitud hing ning armastad selfisid teha siis, kui oled endaga kõige rohkem rahul. Ükskõik, kas oled väljas jalutamas, universaalselt harmoonilises meeleseisundis või lihtsalt turvaliselt koduseinte vahel, sa jäädvustad iseennast mõnusas laisas õndsuses. Valimine on tülikas ja vahel ka keeruline, seega pigem postitad enamikel kordadel tehtud selfi rahumeeli üles.

Foto: Pixabay

SKORPION (23. oktoober-21. november). Moenarr. Naudid, et oled natuke mõistatuslik. Sulle meeldib veidi eputada, jäädes siiski täiesti salapäraseks ja kättesaamatuks. Selleks postitad Instagrami endast pilkuköitvaid pilte, kus oled kõige moodsamates riietes ja uutmoodi stiiliga. Isegi vanad klassikaaslased, keda sa pole aastaid näinud, arvavad, et oled saanud omamoodi staariks. Salapärane pinge õhus on pai sinu meelele. Väike egolaks küll, aga mitte alati pole see kuld, mis hiilgab.

AMBUR (22. november-21. detsember). Turist. Oled pidevas liikumises. Nagu omamoodi igiliikur. Sinu mobiiltelefoni fotogalerii on pilte täis, mis on tehtud igas uues ja ainulaadses külastatud kohas. Sul pole üldse piinlik teha endast pilti keset rahvast täis turismimekat või seisata korraks kogu liiklus, et saada ainulaadne ja eksootiline selfi kätte. Kusjuures seda ei juhtu ainult puhkusel olles, vaid vabalt ka muul ajal. Lahe koht ja seal viibimine päästab fotoka päästiku valla.

Foto: Pixabay

KALJUKITS (22. detsember-19. jaanuar). Pragmaatik. Äärmiselt praktilise inimesena teed endast selfisid teistest tähemärkidest vähem. Teed seda vaid siis, kui avaneb tõeliselt ideaalne võimalus. Kuid need selfid on pika “säilivusajaga” ja sobilikud kasutamiseks paljudes erinevates kohtades. Isegi kui sa saad tehtud endast ideaalile lähedase pildi, siis ometigi ei postita sa seda kõikjale. Ikka ja ainult valitud kohtadesse ja piiratud juurdepääsuga. Oled oma online kohalolekus väga isemoodi ja eriline.

VEEVALAJA (20. jaanuar-18. veebruar). Guru. Oled ideeinimene ja kui oled midagi pähe võtnud või sukeldunud kuskile asjatoimetamistesse, siis ikka jäägitult, andes endast kõik ja enamgi veel. Võimalik, et oled oma Instagrami lehe kujundanud spetsiaalselt mingi teema raames ja katsud seda stiili hoida võiduka lõpuni. Iga uus selfi on mõnusasti kooskõlas üldise ja sissetöötatud kontseptsiooniga. Sulle meeldib olla asjatundja ja kanda teadja rolli ning sinu pildijäädvustused peegeldavad just seda, mille suhtes sa kõige kirglikum oled.

Foto: Pixabay

KALAD (19. veebruar-20. märts). Filtrifänn. Loodus ei ole loomingulisusega sinu pealt koonerdanud. Sageli oled lausa unistav. Seega on igati loogiline, et valdav osa selfidest, mille üles laed, on töödeldud mingi fotofiltriga. Sa ei võta asju liiga tõsiselt ja armastad mängeldes eksperimenteerida erinevate lahenduste ja stiilidega, seda nii kunstilisel eesmärgil kui ka lihtsalt lõbu pärast. Võimalus rõhutamaks erksaid värve on sulle lausa nauding. Omamoodi seinast-seina tulemused rikastavad su hingemaailma ning annavad hea loomevabaduse.

Nagu sa lugeda võisid, siis siin kirjatükis on asju vaadatud läbi kitsa eneseupitamise žanri. Mõnele sodiaagimärgile on selfi rohkem kohustus, mõnele võimalus. Me olemegi erinevad ja see on tore. Rutiin ja ühekülgsus koos on igav ning tappev kombinatsioon. Seega julgus olla sina ise ja erineda sellest pealesurutud normatiividest on tänuväärt ning vabastav. Seega ära võta kõike seda liiga tõsiselt ja tee pilte nii, nagu sa just tahad ja soovid. Ometigi kordame vanasõna, et igas vales on killuke tõtt ja loodetavasti nügisid taevased sodiaagimärgid sind veidike rohkem selle tõe poole!

Foto: Pixabay