Jaga sõpradega


1000+ fotokeskkondade seiresse lisandus eelmisel kuul grupp nimega “MobiilFotograafia”, suurimaks kasvajaks on jätkuvalt “Ilmahuvilised”.

- REKLAAM -

“MobiilFotograafia” 1000+ seltskonda lisandumisega kaasnes ka üks lustakas vahejuhtum.

Nimelt avastasin selle tutvustustekstist tuntud fotograafi kiviaegse tsitaadi “Esimeseks eelduseks hea foto kätte saamiseks on mobiilil vähemalt 5 miljoni piksli olemasolu”, mis kohe kuidagi ei saanud olla värske. Lähemal uurimisel selgus, et tsitaat oligi pihta pandud 8 aasta tagusest reisiajakirjast ja loomulikult on see info tänaseks grupist eemaldatud.

Nii et kes mobiilipildistamise vastu suuremat huvi tunneb, minge ja kaege perra.

Allikas: Peep Sooman

NB! Kui tead mõnda 1000+ keskkonda, mis tabelist on välja jäänud, anna palun sellest teada peep@fotojutud.ee.

Olen Facebooki 1000+ liikmetega fotolehtede ja -gruppide arenguid jälginud juba poolteist aastat. Ei mäletagi, miks selline vajadus tekkis, aga fotograafidelt saadud tagasiside oli positiivne ja nii on see muutunud juba igakuiseks rutiintegevuseks.

Seires on kõik mulle teadaolevad fotograafiaga seotud keskkonnad, millel on vähemalt 1000 liiget, kusjuures välja on visatud kõik kommertslehed. Nii ei näe selles nimekirjas fotopoode, autorilehti ega muid kaubanduslikke eesmärke täitvaid gruppe ja fännilehti.

Roheliseks on märgitud kõige suuremad hüpped nii viimase kuu jooksul kui aastatagusest ajast, seega on hea silma peal hoida, milline keskkond areneb ja milline taandareneb. Varasemalt jagasin seda infot enda poolt loodud Fotograafide infokeskuse grupis, aga hiljuti kolisin selle statistika fotojutud.ee teemaveebi.

Jaga sõpradega


- REKLAAM -