Jaga sõpradega


Praeguseks on nutifoto konkursile esitatud juba üle 200 töö, kuid vahekontrolli tulemusel selgus, et umbes pooled neist on konkursi kodukorraga vastuolus.

- REKLAAM -

Konkursi lehel https://fotojutud.ee/konkurss/nutifoto-konkurss-kevad-telefonis/ on statuut esimesest päevast kenasti muutmata kujul olemas, kuid tundub, et nutifotograafid pole just eriti tihedad fotokonkurssidel osalejad. Sestap pole ka mängureeglitega tutvutud ja/või ei osata neist kinni pidada.

Esimene ja kõige massiivsem „äpardus“ on see, et paljud pildid ei ole tehtud statuudis märgitud ajavahemikus (13.04-30.04 ehk konkursi toimumise aeg) ja esitatud on vanu fotosid.

Milleks üldse ajapiiranguga fotograafe ahistada? Sellel on oma konkreetsed põhjused – esiteks annavad värsked fotod konkursile võlu juurde, teiseks panime ajapiirangu teadlikult, et ärgitada inimesi kodutolmu sisse hingamise asemel värskes õhus jalutama.

Teine „äpardus“ on selgelt pahatahtlik. Nii mõnigi autor on märkinud, et pilt on tehtud nutitelefoniga, kuid exif paljastab, et foto on tehtud hoopis peegelkaameraga. Nii ei ole ilus!

Kuna meie soov ei ole kedagi kottida, siis saavad kõik konkursile töid esitanud autorid meilt peagi märgukirja, et kui nad on kodukorrale mittevastavad fotod üles laadinud, on neil võimalus saata info@fotojutud.ee soov konkreetsete tööde kustutamiseks.

Edukat pildistamist ja konkursil osalemist!

Jaga sõpradega


- REKLAAM -