Jaga sõpradega


Eesti heitlik ilm erutab ilmselgelt tuhandete inimeste meeli. Veel aasta tagasi oli sotsiaalmeedia grupp “Ilmahuvilised” mitte midagi ütlev 1500 liikmega passiivne keskkond. Juba 2014. aastal loodud grupis oli teateid oli vähe, inimeste huvi seetõttu ka leige.

- REKLAAM -

Siis aga võttis grupi asutaja Kairo Kiitsak, seesama, kes fotograafidele ka ilmateateid koostab, grupi arendamise tõsiselt ette, jagades isetult inimestele vaat et kord päevas ilmainfot. Geograafiatudengist Kairo fenomen seisneb ilmselgelt tema täpsuses. Võib-olla teen elukutselistele sünoptikutele liiga, kuid Kairo teated ei jää nende omadest kuidagi lahjemaks. Küll aga on Kairo infoedastus kiirem ja põhjalikum ning eks teadete usaldusväärsus ongi grupi edu aluseks.

Nüüd, aasta hiljem, on esimest korda Ilmahuviliste aastane arenguvõrdlus kättesaadav, sest täpselt aasta tagasi see mu tabelisse üldse sattus.

Aastaga on grupp kogunud üle 5800 uue liikme, tehes silmad ette ka “turuliidritele” “Eestimaa kaunid fotod” ja “Loodusesõbrad”, kasvuprotsent on meeletu – 384 % aastas! Ainuüksi viimase kuuga liitus grupiga ligi 1000 uut inimest. Võimas! Ennustan, et juba selle aasta lõpuks jõuab Kairo veetav grupp 10 000+ auväärsesse klubisse, kus hetkel vaid 7 fotograafiaga seotud keskkonda.

NB! Kui tead mõnda 1000+ keskkonda, mis tabelist on välja jäänud, anna palun sellest teada peep@fotojutud.ee.

Olen Facebooki 1000+ liikmetega fotolehtede ja -gruppide arenguid jälginud juba poolteist aastat. Ei mäletagi, miks selline vajadus tekkis, aga fotograafidelt saadud tagasiside oli positiivne ja nii on see muutunud juba igakuiseks rutiintegevuseks.

Seires on kõik mulle teadaolevad fotograafiaga seotud keskkonnad, millel on vähemalt 1000 liiget, kusjuures välja on visatud kõik kommertslehed. Nii ei näe selles nimekirjas fotopoode, autorilehti ega muid kaubanduslikke eesmärke täitvaid gruppe ja fännilehti.

Roheliseks on märgitud kõige suuremad hüpped nii viimase kuu jooksul kui aastatagusest ajast, seega on hea silma peal hoida, milline keskkond areneb ja milline taandareneb. Varasemalt jagasin seda infot enda poolt loodud Fotograafide infokeskuse grupis, aga nüüdsest kolisin selle statistika fotojutud.ee teemaveebi.

Jaga sõpradega


- REKLAAM -