Jaga sõpradega


Lõviosa fotograafe pole oma fototehnika kindlustamise peale mõelnudki, aga kui kalli tehnikaga midagi juba juhtub, on hilja kukalt kratsida.

Esimene nipp – vali endale selline kodukindlustuspakett, mis katab mõistlikus ulatuses ka koduse vara hävinemist väljaspool kodu. Sealhulgas tuleb jälgida, millises regioonis kaitse kehtib (vahel on see kehtiv ka välismaal, aga mitte kõikides riikides). Selle paketi miinuseks on rahaline limiit – kui iidvanad pangalaenudega kaasa tulnud kodukindlustuslepingud välja arvata, siis enamus juhtudel on piiranguks 2000 eurot. Plussiks on odav hind – kui sul niikuinii on kodu kindlustatud, siis aastamakse tõuseb mõnekümne euro võrra ja see on igati proportsioonis hüvitise suurusega. Muide, mitte kõik seltsid ei taha seda lisatingimust pakkuda, kuna osadel inimestel olevat rumal komme oma vana mobiiltelefon vastu seina puruks visata ja siis kindlustuselt uut nõuda. Annan vihje – ERGO Kindlustusel on selline võimalus olemas.

- REKLAAM -

Paljudele kodukindlustusest piisab, paljudele aga mitte. Kui fototehnika on kallim, siis Eestis on üks kindlustusselts, kes pakub eraldi väikeelektroonika kindlustust. Seda toodet pakub Salva Kindlustus ja see on juba oluliselt vingem (ja kallim). Kindlustuskaitse kehtib terves maailmas ning kahjude hüvitamisest keeldutakse tõesti ainult siis, kui oled tehnika nähtavale kohale auto tagaistmele jätnud või suudetakse tuvastada, et oled pahatahtlikult kaamerale telliskiviga virutanud.

Kuna teenus on küllaltki kallis, tasub hoolega läbi mõelda, mida täpsemalt kindlustada. Iga filtrit või distantspäästikut pole põhjust kindlustada, aga kaamerat ja kallimaid objektiive küll. Minul isiklikult on kindlustatud kaamera Canon 5D mk IV ja objektiivid Canon 100-400mm F4.5-5.6 L IS II ning Canon 16-35mm F4 L IS koguväärtuses 5500 €. Kindlustuse aastamakse on 285 € ehk ligi 24 € kuus. Pole odav, aga kuna olen korra pidanud oma kaamera ja objektiivi mereveest välja sikutama ja kasutuskõlbmatuks tunnistama, ei taha ma samasugust emotsiooni enam kogeda. Lihtsam on muretult pildistada, mitte pidevalt kätt väristada, ega midagi tehnikaga ei juhtu.

Jaga sõpradega


- REKLAAM -