Jaga sõpradega


Kalamaja muuseum avas eelmisel nädalal Põhja-Tallinna tänavatel välinäituse „Kuhu ühtegi päikesekiirt ei paista“. Väljapaneku moodustab fotoreporteri Hans Soosaare 1920. aastatel jäädvustatud pildiseeria Kalamaja kehvadest korterioludest.

- REKLAAM -

Hans Soosaar (19031961) oli üks esimesi professionaalseid fotoajakirjanikke Eestis. Oma fotosilmaga nägi ta nii kirevaid Estonia teatri balle, Klooga koonduslaagris hukatuid kui ka agulielu esimeses Eesti Vabariigis.

Kalamaja tänavatele on välja pandud kümme Soosaare fotot, mida täiendavad piltniku eluolukirjeldused fotode tagaküljelt. Fotod on paigutatud samade majade ette, mille elanikke Soosaar üle 90 aasta tagasi jäädvustas ning kokku moodustavad need isemoodi linnagalerii. Kui maja on lammutatud, on fotostend paigaldatud esialgsele asukohale võimalikult lähedale. Täpsemaid asukohti saab vaadata SIIN.

Foto: Hans Soosaar
Wäike Batarei/Väike-Patarei 2-7 – Jüri (viide: AM _ 16313:6 F 5900:6)
“Elab pimedas keldrikorteris vigase jalaga, 75% tööjõu kaot. Abielus. Nagu kuulsin riidelevad. Naine käib tööl, mees kodus. Korteri üür 500 kuus. Peavad kaasüürilisi.”

Välinäituse raames saab osaleda ka eestikeelsetel linnaretkedel.

Järgnevad linnaretked toimuvad:
19. oktoobril  kell 13.00 ja
1. novembril kell 19.00.
Tuurid kestavad ligikaudu tunni ja algavad Kalamaja muuseumi eest Kotzebue 16.
Osalemine on tasuta.
Loe lähemalt ja registreeri SIIN.

Näitus kuulub Tallinna Fotokuu ’19 satelliitprogrammi ja jääb Kalamaja tänavatele 4. novembrini.

Kalamaja muuseumi hoone on praegu remondiks suletud. Lähemalt saab aga muuseumist lugeda ja kaasa lüüa https://linnamuuseum.ee/kalamaja/.

Jaga sõpradega


- REKLAAM -