Aasta alguses lasi „Fotojutud“ koostada fotograafidele põhjalikud teenuselepingud, mille vastu oli huvi üle ootuste suur. Otsustasime neid jooksvalt täiendama hakata, et lepingud oleksid koguaeg värsked ja päevakajalised.

Praeguse värskenduskuuri käigus lisati fotosessiooni lepingutesse isikuandmete kaitset puudutavad punktid, et nii tellija kui teenuseosutaja saaks täpselt aru, millised on poolte õigused ja kohustused.

- REKLAAM -

Kõik fotosessiooni lepingupaketi juba tellinud fotograafid said muudatustega lepingud enda postkasti tasuta ja nii hakkab see olema ka edaspidi.

Allpool on meeldetuletuseks ka lepinguteteemaline artikkel aasta algusest.

Fotograafide ja tellijate vahelistest segadustest kirjutatakse fotogruppides ülepäeva. Kord trikitab tellija, kord jälle fotograaf ning segadust on alati rohkem, kui asi väärt. Enamus kordadel taanduvad möödarääkivused sellele, et üksteise õigused ja kohustused on lihtsalt kirja panemata jäetud.

Et osapooled saaksid enda huvisid korraliku lepinguga paremini kaitsta, tellisime mainekas advokaadibüroos töötavalt autoriõigustega hästi kursis olevalt juristilt kaks lepingupõhja – piltide müümiseks ja fotosessioonide korraldamiseks.

Mõlema lepingupõhjaga tuleb kaasa veel üks lisadokument, kuhu on jurist lisanud omapoolsed kommentaarid, kuidas üks või teine punkt toimib ja miks see üldse lisatud on. Asjale lisab kindlasti väärtust ka see, et kõnealune jurist on ise harrastusfotograaf ning oskab olukorda hinnata nii fotograafi kui tellija seisukohast.

Nagu märgitud, siis tegemist on lepingupõhjadega, mitte valmislepingutega, sest iga tellimus on unikaalne ja fotograaf saab dokumendipõhjast noppida välja endale sobivad valikud, ülejäänu kustutada ning soovi korral ise lisada eriklausleid ilma juristi kaasamata.

Otsustasime, et parim leping on lühike leping. Seadusi kümnetele lehtedele ümber kirjutada oskab iga loll, kes seadusefaili avada suudab. Seetõttu mahuvad mõlemad dokumendid 4 leheküljele, sisaldades kõike olulisemat, mis fotograafi ja tellija omavahelisi suhteid reguleerivad.

Loodetavasti mõistate, et keegi ei tee sellist tööd tasuta ning sestap on lepingupõhjadel ka hind. Kui soovid osta ühte lepingut, siis on koos kommenteeritud väljaandega selle hinnaks 35 eurot, mõlema lepingupõhja üheaegsel soetamisel on maksumus 50 eurot. Käibemaksu ei lisandu, kuna Fotojutud OÜ ei ole käibemaksukohustuslane.

Tellimuse esitamiseks palume saata päring aadressile info@fotojutud.ee

 

- REKLAAM -