Esmakordselt avab Fotografiska Tallinn näituse väljaspool fotokunstikeskuse peahoonet ja alates täna õhtust ootab väljapanek vaatajaid Tartus Aparaaditehases.

Fotografiska erinäitus „Valgevene tulevik naiste väega“ toob vaatajateni ausad, valusad, ebamugavad, aga ka erakordselt inimlikud lood Valgevene naistest, kes vaatamata kohalike võimude jõupingutustele ei ole loobunud unistamast paremast riigist.

- REKLAAM -

Fotografiska näitus „Valgevene tulevik naiste väega“ on dokumentaalne sissevaade valgevenelannade rahumeelsetesse protestidesse ebaõigluse vastu. Kohalike fotograafide Darya Burakina, Iryna Arakhouskaya, Nadia Buzhan’i ja Volha Shukaila jäädvustused meeleavaldustest toovad vaatajateni lood Valgevene naistest, kes vaatamata kohalike võimude jõupingutustele ja vägivallaohule ei ole loobunud unistamast paremast riigist.

Neljakeelne piletita näitus ootab vaatajaid Tartu Aparaaditehases alates 17. detsembri pärastlõunast 2. veebruarini. Jätkuvalt on avatud ka piirideta ja piletita virtuaalgalerii, mis on internetiühenduse korral ligipääsetav mistahes maailmanurgast ööpäevaringselt.

„Aparaaditehas on Tartu kultuurikogukonna üheks sõlmpunktiks. Tegu on kultuuritehasega, mis ühendab endas loomingulisust, ettevõtlikkust ja meelelahutust, aga jutustab ka lugusid. Massimeeleavaldused Valgevenes on ka meie ühiskonna jaoks oluline teema ja näitus tuletab igapäevasagina kõrval meelde, et valikuvabadus ei olegi nii iseenesest mõistetav,“ rääkis näituse avamises Hanna-Marii Kaljas, Aparaaditehase programmijuht.