Jaga sõpradega


Eestikeelseid üle 1000 liikmega Facebooki fotokeskkondi on umbes-täpselt 31, suurimad magnetid on looduse ja ilmaga seotud grupid.

- REKLAAM -

Kui Eestimaa kaunite fotode fännileht ning Loodusesõprade, Looduse pildipanga ja Äikesehuviliste grupid ei vaja oma suuruse tõttu ilmselt suuremat tutvustamist, siis viimastel kuudel on raketina taevasse kerkinud grupp nimega „Ilmahuvilised“. Juba 5 aastat tagasi loodud grupp on vähem kui aastaga kasvatanud oma liikmeskonda kolmekordseks ja kasv ainult kiireneb – ainuüksi viimasel kuul liitus grupiga üle 1500 inimese.

Grupi taga on ka Fotojuttude lugejatele ilmateateid koostav geograafiatudeng Kairo Kiitsak, kelle loodud on ka üle 12 000 fänniga lehekülg „Ohtlikud ilmastikunähtused Eestis“. See on siiski nii ilmastikupõhine, et fotogruppide seiresse pole ma seda siiani lisanud.

Olen Facebooki 1000+ liikmetega fotolehtede ja -gruppide arenguid jälginud juba üle aasta. Ei mäletagi, miks selline vajadus tekkis, aga fotograafidelt saadud tagasiside oli positiivne ja nii on see muutunud juba igakuiseks rutiintegevuseks.

Seires on kõik mulle teadaolevad fotograafiaga seotud keskkonnad, millel on vähemalt 1000 liiget, kusjuures välja on visatud kõik kommertslehed. Nii ei näe selles nimekirjas fotopoode, autorilehti ega muid kaubanduslikke eesmärke täitvaid gruppe ja fännilehti.

Roheliseks on märgitud kõige suuremad hüpped nii viimase kuu jooksul kui seireperioodi algusest, seega on hea silma peal hoida, milline keskkond areneb ja milline taandareneb. Varasemalt jagasin seda infot enda poolt loodud Fotograafide infokeskuse grupis, aga nüüdsest kolisin selle statistika fotojutud.ee teemaveebi.

Jaga sõpradega


- REKLAAM -