Olen ikka arvanud, et 42 aastat pole veel mingi vanus ja kui ma oskasin 10 aastaselt videomakke parandada, siis saan ka tänapäevaste vidinatega sama jutiga hakkama. Tuhkagi. Ja sellepärast mul Instagrami kontot polnudki, kuna mu pähe ei mahtunud, miks ma pean sinna postitama ainult telefonist ja ainult koledaid ruudulisi pilte.

Lõpuks otsustasin endale asja selgeks teha ja kui mõni minusugune udupea saab sellest mingit abi, on ainult hea meel.

- REKLAAM -

Esiteks saab Instagrami arvutist väga edukalt pilte postitada. Kuna ma mäki kasutaja pole, oskan rohkem kaasa rääkida Windowsi poole pealt, aga ega seal erilist vahet pole.

Soovitatav on kasutada Google Chrome brauserit, seal on IG postituste tegemine kõige lihtsam.

Kõigepealt sisene oma Instagrami kontole. Edasi pole vaja muud, kui üleval paremal asuvast brauseri „kolm punkti“ menüüst valida „more tools“ ja „developer tools“ ning juba oledki sammu lähemal.

Foto: kuvatõmmis

Paremal avaneb mingit arusaamatut sigri-migri täis itimeeste paneel, mille kohal on mobiiltelefoni kujutis (hiirega peale minnes annab teate „toggle device toolbar“) ja oletegi mobiilivaates sees.

Foto: kuvatõmmis

Järgmine samm on spetsiifilisem ja vajab eelteadmisi – sinu Instagrami konto on küll mobiilivaates, aga pilti ikka üles laadida ei saa. Tee brauserile ühe korra värskendus ehk refresh ning järsku tekib Instagrami alla ruuduke, millel on rist sees – see ongi foto üles laadimise nupp.

Foto: kuvatõmmis

Ühesõnaga korras.

Panin siis rõõmuga neid koledaid ruudukujulisi pilte üles, kuniks 18 aastane tütar kõrvalt vaatas ja küsis, misasja ma ometi teen.

Tuli välja, et peale foto üles laadimist (aga enne postitamist) tekib foto alla vasakusse nurka nooltega pisike ikoonike, mis muudab pildi kuvasuhet vastavalt sellele, kas pilt on landscape või portrait ehk põhimõtteliselt kropib pilti laiemaks või kõrgemaks. Voila ja ruudukujuline krokodill on jälle (peaaegu) korralik landscape!

Foto: kuvatõmmis

Kõik, edukat postitamist. Nii lollina pole ma ennast igatahes tükk aega tundnud ja üleüldse kõlab valusalt, aga noori tasub vahel kuulata ka.

Keda huvitab, tulge kaema, kuidas minu Instagrami postitused on ajas paranenud: https://www.instagram.com/peepsooman/ 😀