Jaga sõpradega


Kairo Kiitsaku ilmateade perioodile 7.-9. juuni

Nädalavahetus tuleb Eestimaal suviselt soe, aga häid pildistamisvõimalusi on piisavalt.

- REKLAAM -

Termomeetri näidud küündivad kohati 30 kraadini ja paiguti rohkemgi. Samas muutub edelast lisanduva niiskuse mõjul õhumass ebapüsivaks ja see soodustab lokaalsete sajupilvede teket. Hea võimalus päikeseloojangute pildistamiseks, sest mitmekesine pilvestik annab fotodele mõnusa tekstuuri!

Lisaks on nädalavahetusel märkimisväärne äikeseoht. Hea õnne korral on fotograafidel võimalik ka äikest jäädvustada, kuid tasub arvestada, et igal pool ei pruugi sajupilvi tekkida ja nii mõnigi piirkond võib hoopis kuivale jääda. Suurim tõenäosus äikeseks on reede ja laupäeva pärastlõunal ning õhtul.

Seega, kui plaanite kuhugi pildistama minna, siis igaks juhuks tasuks kaasa võtta varustus, mis kaitseb riideid ja fototehnikat vihma eest. Sajuvõimalus ja äikeseoht püsib mõnel pool ka öösiti (eelkõige just öödel vastu laupäeva ja pühapäeva).

Öösiti selgimiste korral on soovitatav jälgida ka loode-, põhja- või kirdetaevast, sest just nendes ilmakaartes võivad nähtavale tulla helkivad ööpilved.

Pühapäeva hommikul eemalduvad pilved koos saju ja kohatise äikesega juba kaugemale ida poole. Suurem äikese aktiivsus jääb päeval juba Peipsi järve taha Venemaa aladele. Ilm tuleb sel päeval soe ja päikeseline. Õhusooja on oodata kuni 24 kraadi. Suurepärane aeg teha paar päikeselist perepilti!

 

Kairo Kiitsak on geograafiatudengist sünoptikahuviline, kelle ilmateated on hinnatud ka üleriiklike meediakanalite poolt.

Jaga sõpradega


- REKLAAM -