Jaga sõpradega


Juulikuu esimene dekaad kujunes Eestis pikaajalisest keskmisest 2-3 kraadi võrra jahedamaks. Meie ilma on peamiselt kujundanud madalrõhualad ja fotograafid said ennast lõbustada äikesepilvi või paremal juhul vesipükse pildistades.

- REKLAAM -

Paraku pole lähiajal ilmarindel drastilist paranemist oodata ja suurest suvesoojusest peame suud puhtaks pühkima. Seetõttu on ka pildistamisvõimalused kasinamad.

Laupäeval (13.07) mõjutab meie ilma veel Loode-Venemaa kohal laiuva madalrõhuala edelaserv. Päev tuleb vahelduva pilvisusega. Õhus on palju niiskust.

Mitmel pool arenevad rünksajupilved ja need on võimelised põhjustama hoovihma. Pilved liiguvad põhjast lõunasse. Tuul on valdavalt nõrk ja muutliku suunaga. Õhusooja on päeval maksimaalselt 15-20 kraadi. Õhtul pilvisus natuke hõreneb põhja poolt, kuid selgemat taevast ei jagu just väga pikaks ajaks, sest Soome poolt saabub juba uus pilvemass.

Pühapäeval (14.07) on meie regioonis väheaktiivne rõhuväli. Õhurõhk veidi tõuseb. Päeval on vähese või vahelduva pilvisusega ilm. Kohati võib veel vähest hoovihma sadada. Saju võimalus on suurim Eesti idapoolses osas. Tuul on endiselt nõrk ja muutliku suunaga. Sooja tuleb päeval 16-21 kraadi. Kõige soojem on Lõuna-Eestis ja Edela-Eestis. Öö hakul hakkab pilvisus alates saartest ja Loode-Eestist tihenema.

Siiski-siiski, on paar žanri, mis pilvi ja seeläbi ühtlast valgus armastavad. Kuna metsade alustaimestik on hetkel lopsakas ja näha on ka esimesi seeni-marju, siis miks mitte teha värskendav jalutuskäik metsas ning viljeleda makrofotograafiat? Sama lugu on ka tänavafotograafiaga, kus eelkõige algajatele on päikest varjavad pilved pigem abiks, sest kaovad ära ebameeldivad varjud ja vastu valgust pildistamisel tekkivad ülesärilaigud.

Edasijõudnutele on muidugi sombune ilm kurvaks uudiseks, sest päikesevalgusega on mänguruumi oluliselt rohkem.

Maakeeli on ilm kehvakene ning veidral kombel pean fotograafidele teatama, et ka südasuvel on variandiks hoopis tubaste pildistamistega tegeleda. Loe selle kohta lähemalt siit: https://fotojutud.ee/topics/nipid/

Nii et kokkuvõtteks – pole olemas halba ilma, on olemas vaid halb ettevalmistus!

Kairo Kiitsak on geograafiatudengist sünoptikahuviline, kelle ilmateated on hinnatud ka üleriiklike meediakanalite poolt.

Jaga sõpradega


- REKLAAM -