Jaga sõpradega


Kairo Kiitsaku ilmateade fotograafidele tulevaseks nädalavahetuseks ehk perioodiks 10.-11. august.

Eestis on sel nädalal ilm väga muutlik olnud tsüklonaalse tegevuse tõttu. Mõnes kohas uputas, esines äikest ja Tallinna lähistel märgati isegi võimalikku tornaadot taevast alla ulatumas. Millist ilma on oodata peatselt algaval nädalavahetusel, sellest räägingi nüüd pikemalt.

- REKLAAM -

Laupäeval (10.08) ulatub lõunast Eesti kohale kõrgrõhuhari. Hommik on väga niiske ja paljudes kohtades esineb tihe udu.  Ilm on väga vaikne. Võimaluse korral soovitan udust päikesetõusu pildistama minna. Udused niidud ja nende salapära pakub alati palju põnevust ning pildimaterjali. Ennelõunal hakkab alates saartest pilvisus tihenema, kuna Skandinaavia lähistele jõuab järjekordne madalrõhuala. Päeval kandub kõrgema kihi pilvisus üle mandri-Eesti ida suunas – pilvisus tiheneb. Lääne-Eestis pole välistatud ka väike vihmasabin. See-eest on ilm mõõdukalt soe. Õhutemperatuuri näidud jäävad 19-23°C vahele. Puhub nõrk lõunakaare tuul 2-6 m/s. Hilisõhtul suureneb juba Lääne-Eestis ja Edela-Eestis vihma võimalus. Alatest saartest on oodata tuule tugevnemist.

Ööl vastu pühapäeva (11.08) liiguvad hoovihmapilved edasi mandrile. Vastu hommikut suureneb saartel ja Liivi lahe ümbruses äikeseoht. Saartel on edelatuule puhanguid 12-15 m/s. Öö jooksul tugevneb  lõunakaare tuul ka sisemaal. Hommikuks pöördub tuul juba kõikjal edelasse. Samuti sajab hommikupoolikul juba paljudes kohtades hoovihma ning kohati on äikest. Sadu on paiguti tugev. Sisemaal on tuule tugevuseks 3-9 m/s. Päeval on muutliku pilvisusega ilm, lõõtsub tugev edelatuul. Saartel ja rannikualadel on puhanguid 14-18 m/s, sisemaal maksimaalselt 9-14 m/s. Sagedased vihmahood jätkuvad ning äikese tõenäosus on võrdlemisi suur. Õhusooja on päeval maksimaalselt 18-22°C. Tuul püsib tugevana ka hilisõhtul. Selleks ajaks on suuremad sajuhood sisemaal möödas. Ainult Soome lahel ja saarte ümbruses püsib hoovihma võimalus ning väike äikeseoht.

Seega nädalavahetusel pildistama minnes soovitaks vihmakeepi mitte koju unustada ning ka kaamera jaoks kulub vihmavari marjaks ära.

Kairo Kiitsak on geograafiatudengist sünoptikahuviline, kelle ilmateated on hinnatud ka üleriiklike meediakanalite poolt.

Jaga sõpradega


- REKLAAM -